12.12.2019 | Svátek má Simona


RECENZE: G. Dozois a J. Strahan (eds.), New Space Opera 2

20.1.2011

TOPlist

První svazek New Space Opery, který vydal Laser-books před dvěma lety byl ohromující. Dobrodružství a nezapomenutelný pocit úžasu, oděný do mnohem dospělejšího a sofistikovanějšího hávu než jsme kdykoliv předtím mohli u vesmírných dobrodružství zažít.

Jaký je druhý svazek, který pro nás sestavili opět Gardner Dozois & Jonathan Strahan? Bezpochyby je ještě o něco vyspělejší, jak po stránce literárních kvalit, tak po stránce technologických vizí. Nejnovějším trendem ve fantastice je umírněnost a co největší civilnost a realismus. Prosazují se příběhy "obyčejných" lidí v "obyčejné" budoucnosti. Součástí jsou ovšem hromady technologií. Není divu, již dnes je jasné, že máme-li nějakou budoucnost, technologie z nás budou doslova odpadávat na každém kroku. Už teď máme k tomuto ideálu směle nakročeno.

Dokončení recenze...

Lament


12 tipů na dárky pro kluky, které potěší
12 tipů na dárky pro kluky, které potěší

Možná stále přemýšlíte, co koupit malému nezbedovi pod stromeček. Máme pár tipů, které budou trefou do černého.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...