14.5.2021 | Svátek má Bonifác


RECENZE: Antoine De Saint-Exupéry, Malý princ

23.3.2011

TOPlistNa saharské poušti havarovalo letadlo osamělého pilota. Ten se rozhodl, že si letoun sám opraví, protože by jinak zahynul.

Hned následující den se k němu připojil malý chlapec, který velmi rád kladl otázky, nerad však na ně odpovídal. Tak se pilot seznámil s Malým princem a prostřednictvím jeho vyprávění i s jeho maličkou planetou a také s důvodem a průběhem cesty, která dovedla malého chlapce až na Zemi. Princ potřebuje nalézt odpovědi na své otázky a je asi naivní předpokládat, že by je našel u dospělého člověka…

Autor věnoval tuto knihu svému příteli, který hodně strádal. Jak, to lze jen vytušit z data prvního vydání, kterým je rok 1946. Kniha adresáta určitě potěšila, tak jako dokáže potěšit vzpomínka na šťastné a spokojené dětství. Sám autor vlastně tak trochu zůstal dítětem po celý svůj život a na svět dospělých se díval s pochopením, ale odstupem. Proto si jistě splnil svůj sen, když se mohl jako dospělý člověk vrátit do dětských let alespoň v příběhu, který jej prostřednictvím malého chlapce nabádal k jednoduchým a přímočarým řešením, jak to dokážou jen děti.

Dokončení recenze...

Alča


Věděli jste, že můžete ovlivnit riziko vzniku alergie vašeho děťátka?
Věděli jste, že můžete ovlivnit riziko vzniku alergie vašeho děťátka?

Alergie je nemoc dnešní doby. V České republice je až 25 % alergických dětí a tento počet pořád stoupá. Lze nějak vzniku alergie předejít?

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...