12.8.2022 | Svátek má Klára


RECENZE: Angie Sageová, Magyk

3.7.2006

MagykNejvyšší čaroděj království, tzv. mimoŘádný čaroděj (či čarodějka) mívá jen jednoho učně. A mimoŘádný čaroděj je pro království stejně důležitý jako královna. Avšak nynější mimoŘádná čarodějka Marcia si svého učně ještě vybírá. Ostatní čarodějové s pobaveným pohoršením šeptají: Čeká snad, že k ní nastoupí sedmý syn sedmého syna, chlapec s unikátním talentem? Je však známo, že sedmý syn sedmého syna Septimus Heap zemřel hodinu po svém narození.

Ale Marica má možná jen mnoho starostí. Královna dostala po narození princezny kulku do čela, při královnině obraně zemřel i Marciin předchůdce a princezna je už deset let nezvěstná. Nezvěstný je i princeznin otec, ale to je spíš jen detail neb v tomto království je tradicí, že vládne královna. Království se noří do plíživě temné diktatury regenta a po princezně pátrá profesionální vražedkyně.

Proti Marcii má Heap vlastně málo starostí. Jen uživit svou početnou rodinu: manželku, šest synů a nejmladší dceru s nimiž bydlí v jedné místnosti s malou půdičkou pro Jennu a ano, ze které bude muset brzy velice rychle prchat. Item i z města, jako by mu za patami hořelo. Do bažin a lesů.

Mimochodem scéna s hostinskou z úmyslně zavřenou v hořícím hostinci je pěkně mrazivá, možná i škoda, že je v další kapitole zmírněna tak, aby kniha neděsila i desetiletého čtenáře.

Kromě boje o záchranu princezny sledujeme i pokus Heapových mladších dětí sblížit se s chlapcem č.412 vojákem stejného věku, kterého musí heapovi buď vzít na útěku s sebou nebo nějak zneškodnit, aby je neprozradil. Chlapec č 412 byl však od narození vychováván na vojenské akademii a základní částí výcviku byla právě k nenávist ke kouzlům a čarodějům

Magyk (tvrdé y prosím) je dobře propracovaná fantasy, ať co se tyče postav či světa. Román je prokreslen neotřelými detaily: třeba tajnou poštu zde nenosí rozhodně holubi či sovy. Střípky náznaků a kousky zdánlivě nesouvisících dějů se už na konci první knížky složí do souvislé mozaiky.

Magik je první díl trilogie, ale příběh je ucelený takže jej lze číst i samostatně. Druhý díl Znamení draka již také vyšel, ukončení trilogie třetím dílem se zatím i v Anglii , kde je trilogie velmi úspěšná, očekává.

Magyk
Angie Sage
cena: 348 Kč,-
Nakladatelství: Jota
Počet stran:364
Rok vydání:2005
Vazba:vázaná
Rozměry:155 × 215 mm
ISBN:80-7217-380-4
Jarka Pavlíková


WOLIP s.r.o.
Mechanik měření a regulace

WOLIP s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 35 000 - 42 000 Kč

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...