25.6.2022 | Svátek má Ivan


PR: Ztracený symbol Dana Browna láme rekordy

26.2.2010 12:05

Ztracený symbol Dan BrownTOPlistMilé kolegyně a milí kolegové,

jak už asi víte (nebo možná začínáte tušit), počátek letošního roku není, co se týče prodeje knih, příliš optimistický.

I proto považujeme za důležité zveřejnit pár optimistických čísel. Ztracený symbol Dana Browna byl již loni v září při své celosvětové premiéře knihou s výjimečným potenciálem. Autor sám sobě laťku nastavil velmi vysoko. Jeho románu Šifra mistra Leonarda se celosvětově prodalo 82 milionů výtisků. Nakladatelská skupina Random House tedy vydala k 15. 9. 2009 Ztracený symbol v nejvyšším nákladu prvního vydání v celé své historii - v počtu 6,5 milionu kusů. V současnosti je celosvětově pro dáno přes 18,5 milionů výtisků.

Americký nakladatel knihu vydal kromě tradiční knižní podoby také jako audio knihu a tzv. "Kindle edition" (tedy v podobě elektronické knihy). Posledně jmenovaná verze se stala nejprodávanější položkou v rámci amazon.com. V celkovém objemu prodaných knih se procento prodaných e-book verzí vyšplhalo na úctyhodných 7 %.

Argo logoPodle knihy již vzniká (v rámci stejného okruhu tvůrců) scénář filmového zpracování, které chce navázat na úspěchy předchozích filmů Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni s Tomem Hanksem v hlavní roli.

Ani v České republice se recese bestselleru téměř nedotkla a český nakladatel knih Dana Browna - nakladatelství Argo - oznamuje, že týden po začátku prodeje je i v Čechách prodáno 65 000 kusů. Internetové knihkupectví www.kosmas.cz má na svém kontě 1500 prodaných knih. O variantě audio i o možnostech a potenciálu elektronické knihy v českém prostředí nakladatel vážně uvažuje. Ztracený symbol byl od loňska knihou, od které i lehce nervózní knihkupecká veřejnost v Čechách čekala hodně.

A kupodivu - titul očekávání bezezbytku naplnil.

Marcela Turečková


Recenze 100% přírodního Bi-Oilu: Stojí za to si ho pořídit?
Recenze 100% přírodního Bi-Oilu: Stojí za to si ho pořídit?

6 redaktorek, žen různého věku, s rozdílnými zkušenostmi i pokožkou, otestovalo Bi-Oil Pečující olej (Přírodní). Každou z nich trápí něco jiného –...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...