Neviditelný pes

PR: Studentský magazín Topzine.cz bude vydávat sci-fi povídky

19.8.2010 9:05

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Internetový magazín pro mladé Topzine.cz (www.topzine.cz) začne na podzim vydávat v rámci rubriky Hry a fantastika zahraniční sci-fi a fantasy povídky včetně originálních ilustrací. Redakce magazínu to minulý týden oznámila svým fanouškům na oficiálním profilu (http://www.facebook.com/topzine.cz) na sociální síti facebook.

"První povídkou bude krátký sci-fi příběh Jerryho Oltiona," prozradil editor rubriky Hry a fantastika Jan Nohovec na stránce Fantasy a sci-fi povídky na Topzine.cz (http://www.facebook.com/fantasypovidky), která za týden od svého založení na facebooku přilákala téměř 500 příznivců. "Mezi dalšími povídkami se objeví Flying over Water od Klagesové, nominovaná na prestižní americkou žánrovou cenu Nebula, nebo By the Liter od Ekateriny Sedie, které u nás již vyšla kniha Tajná historie Moskvy. Vše s ilustracemi našich ilustrátorů Ondřeje Kosnara a Markéty Horákové," dodal Nohovec.

Magazín Topzine.cz zahájil oficiální provoz v symbolické datum 9. 9. 2009. Od té doby bylo v rubrice Hry a fantastika publikováno bezmála tisíc autorských příspěvků z oblasti fantastické literatury, komiksu, televizních seriálů, deskových i počítačových her, setkání příznivců sci-fi a fantasy.

"Rubrika Hry a fantastika patří mezi nejnavštěvovanější sekce našeho magazínu, navíc má velmi pravidelné čtenáře, takže o budoucím úspěchu sci-fi a fantasy povídek nepochybuji. Povídky, které budou vycházet po 14 dnech, jsou naším dalším krokem k propagaci fantastické literatury mezi mladými lidmi," uvedl provozovatel Topzine.cz Martin Peška.

Za rok existence se Topzine.cz dostal do podvědomí mladých lidí, v současnosti jej navštěvuje přes 120 tisíc uživatelů měsíčně a na Facebooku si profil magazínu od 6. května letošního roku získal téměř 6 tisíc fanoušků.

Rubrika Hry a fantastika Topzine.cz je nově také přístupná přímo přes doménu www.fanzine.cz.

Martin Peška


zpět na článek