Neděle 15. února 2026, svátek má Jiřina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 99 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

PR+SOUTĚŽ: Ve videu k literární soutěži tekla pravá krev

diskuse (0)

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Pořadatelé literární soutěže Fantastická povídka 2011 uveřejnili v neděli 20. února na oficiálních webových stránkách soutěže v žánrech sci-fi, fantasy a horor nový trailer. Ve videu na hlavní stránce www.fantastickapovidka.cz teče skutečná krev proudem.

Záběry na obnaženého chlápka s motorovou pilou v ruce… a potůček krve stékající do kanálu v podlaze. Krev je přitom podle tvůrců spotu pravá. Na řetězu motorové pily i na těle obnaženého člověka, který se blíží ke své oběti, krev ještě pořádně nezaschla a už do praktického kanálku v podlaze odtéká další krev. Tak vypadá závěrečná scénka představující hororovou tvář literární soutěže.

"Nejedná se o žádnou umělou krev," tvrdí tvůrce scénáře Martin Peška a dodává: "Je to krev, ze které mohla být aspoň jedna porce prdelačky. Tímto děkujeme řeznictví a uzenářství Pavla Fatky!"

Česko-slovenskou literární soutěž Fantastická povídka 2011 vyhlásil 1. února internetový magazín Topzine.cz. V současnosti je do soutěže přihlášeno něco okolo tří desítek soutěžních prací. Přihlásit sci-fi, fantasy nebo hororovou povídku je přitom možné až do konce července tohoto roku. O finalistech soutěže budou rozhodovat například čeští spisovatelé jako Františka Vrbenská a Jiří W. Procházka, či slovenská autorka Lívia Hlavačková.

Absolutního vítěze určí svým hlasováním samotní čtenáři na www.fantastickapovidka.cz. Jeho jméno se dozví jako první návštěvníci Podzimního knižného veletrhu 22. října v Havlíčkově Brodě, kde proběhne slavnostní vyhlášení Fantastické povídky 2011.

Trailer k soutěži vznikal od 12. února. V roli pisálka za stolem se objevil Tomáš Skorkovský, svázanou oběť ve sklepě zahrál Martin Wessnitzer. Muž s řetězovou pilou je Vladimír Peška, otec Martina Pešky, který stojí za námětem a podílel se s Radkem Langem i na scénáři. Režie, kamery a střihu se ujal Radek Lang. Hudbu a dabing pro spot vytvořil Český rozhlas Leonardo (hlas patří Tomáši Vackovi), který je jedním z partnerů literární soutěže Fantastická povídka 2011. Zajímavostí také je, že záběry ilustrující žánr sci-fi byly natočeny v prostorách kultovního Cross Clubu v pražských Holešovicích.

Podrobná pravidla a další informace o soutěži jsou uvedeny na www.fantastickapovidka.cz či www.facebook.com/fantastickapovidka.

Moby Dick
14. 2. 2026

Politika ve sportu a co píchá Mrtvou Kočku

Ondřej Neff
14. 2. 2026

Je to po dlouhé době dobrá, rozumná zpráva ze sněmovny.

přečetl Panikář
14. 2. 2026

Připomeňme si ta jména.

Michael Pánek
14. 2. 2026

Rozhodnutí MOV o diskvalifikaci ukrajinského sportovce kvůli přilbě je chyba

Chechtavej tygr
14. 2. 2026

Mladá žena si odpoledne zdřímla.

Lidovky.cz
15. 2. 2026

Stíhací závod biatlonistů v italské Anterselvě ovládl Švéd Martin Ponsiluoma a slaví první...

Lidovky.cz
15. 2. 2026

Čeští hokejisté se představují v závěrečném střetnutí skupinové fáze olympijských her v Miláně. Od...

Josef Veselka
15. 2. 2026

České zdravotnictví se dostalo do zvláštního klinče. Na jedné straně opakujeme, že lékařů je...

Lidovky.cz, ČTK
15. 2. 2026

Ve věku 94 let zemřela Zuzana Marešová, rozená Spitzerová. Patřila mezi 669 převážně židovských...

Lidovky.cz
15. 2. 2026

Program devátého dne olympijských her v Miláně a Cortině d’Ampezzo vyplní i řada českých sportovců....

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz