Neviditelný pes

PR: PARCON 2008 Plzeň = ( New Weird + Euro ) konference

24.4.2008 0:05

Parcon 2008 bannerTOPlist

Ve dnech 22. až 24. 8 2008 se v Plzni bude konat PARCON 2008 - díky v tuto chvíli potvrzené účasti takových tvůrců, jako jsou malíř Edward Miller (autor motivu plakátu Parconu 2008), spisovatelé a editoři Ian R. MacLeod, Hal Duncan, Jeff VanderMeer a jeho žena Ann, se z něj stává jedinečná událost. Budou je doplňovat osobnosti, které se významně zasloužily o zprostředkování jejich děl českým fanouškům, především Martin Šust, který vede edici New Weird nakladatelství Laser-books, překladatelé Milan Žáček a Richard Podaný, nakladatel Tomáš Jirkovský a malíř a grafik Dominik Petr. 

Připojovat reklamní ódy na Urquell by bylo plýtvání místem, leckdo z vás by určitě dokázal sám o něm napsat rozsáhlou publikaci, ale to je „jen“ doplňková aktivita - to hlavní na PARCONu je SFFH program a z něj New Weird. Poprvé od okamžiku, kdy se začalo používat toto označení, se v jednom bodě časoprostoru setkává s fanoušky tak silná sestava jejích tvůrců - a toto světové prvenství přísluší PARCONu díky Martinu Šustovi. 

Parcon 2008 plakát v01Přednášet samozřejmě budou také české celebrity žánru, z nich zmiňme alespoň Ondřeje Neffa, Františku Vrbenskou a Leonarda Medka, abychom vyjmenovali jen některé z tradičních parconských přednášejících. Výstavy, vyhlášení vítězů Ceny Karla Čapka a další a další přednášky, besedy, anime, hry a aktivity budou opět samozřejmostí, navíc díky nakladatelství a distribuci Perseus (díky jehož podpoře mohou hosté z New Weird na Parcon přijet) tu bude bohatě zásobený knižní pult. PARCON 2008 získal od Evropské asociace SF status Eurokonference SF, a tak řada zajímavých fanů z mnoha zemí Evropy se rovněž zapojí do přednáškových a besedních maratónů. 

Prostory Střední průmyslové školy dopravní v Plzni soustřeďují v sobě jak přednáškové, výstavní a herní prostory, tak i rozsáhlé lobby, bar a také ubytování - čili tu máme papučcon, který můžete celý absolvovat v pantoflích. Pokud ovšem nepodlehnete lákadlům sousední restaurace U rytíře Lochoty či nepřeberné nabídce centra Plzně, vzdáleného jen čtyři  zastávky tramvají - od muzeí, výstavních síní až po hospody hospůdky bary a papy (neboli pajzly a putyky). 

Protože panta rhei neboli vše plyne a mění se, průběžně doplňované informace o hostech a programu, ceny, on-line přihlášky, informace o dopravě, seznam účastníků a další užitečné údaje a odkazy najdete na webu http://parcon.fandom.cz.

pagi


zpět na článek