19.10.2021 | Svátek má Michaela


PR+LITERATURA: Babičku Boženy Němcové si nyní mohou přečíst i malé děti

22.3.2011

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Praha, 10. března 2011 – Převyprávěné a zkrácené verze klasických děl a starých pověstí vydává Nakladatelství Fragment od roku 2009. Tyto knihy bohatě ilustrované Antonínem Šplíchalem jsou určeny začínajícím čtenářům a těší se velké oblibě. Pro malé čtenáře připravilo Nakladatelství Fragment i klasické pohádkové tituly – Cesty formana Šejtročka a Krkonošské pohádky.

Velmi oblíbené z této edice jsou především Staré pověsti české, Staré řecké báje a pověsti, Gulliverovy cesty a Robinson Crusoe. Knihy se setkaly s velmi pozitivním ohlasem nejen u dětí, ale také u jejich rodičů i učitelů na základních školách.

Prostou, avšak moudrou babičku Boženy Němcové zná téměř každý. Po jejím příjezdu k dceři na venkov si ji okamžitě oblíbí vnoučata, stává se rádkyní sousedům i samotné paní kněžně. Očima mladé Barunky zobrazuje příběh světlou i temnou stranu lidských osudů na malebném českém venkově se všemi zvyky a tradicemi, inspirované vzpomínkami na dětství autorky.

Jedná se o jedno z nejznámějších děl české klasické literatury, které je převyprávěné tak, aby si ji mohli přečíst i malí čtenáři.

Babičku převyprávěl Petr Prouza, básník a prozaik. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy, ale své povolání vykonával jen krátce. Začal působit jako redaktor v různých časopisech a po čase se naplno věnovat literatuře jako volný spisovatel. Jeho prozaické kvality se projevují v řadě básní a povídek.

Babička se objeví na pultech knihkupců 15. března 2011. V letošním roce se děti mohou těšit také na Dobrodružství Toma Sawyera.

Anotace:

Prostou, avšak moudrou babičku Boženy Němcové zná téměř každý. Její příběh je převyprávěn tak, aby si jej mohli přečíst i malí čtenáři.

216x276 mm, váz., 48 str., 199 Kč, Pro čtenáře od 7 let

Další knihy z edice:

Cesty formana Šejtročka – knížka Václava Čtvrtka plná příběhů, které všichni dobře známe z televize

Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády –v odníkem Česílkem, valachem Žemličkou a dalšími. Dozvíte se, jak se stal Šejtroček formanem, jak se mu polámalo kolo, jak zahrál loupežníkům pro radost, jak vezl ohnivého mužíčka na svatbu, a přečtete si i mnoho dalších neuvěřitelných příběhů.

Václav Čtvrtek, vlastním jménem Václav Camfourek, napsal řadu knih pro děti a mládež, povídek, románů a her o současných dětech a populárních pohádkových příběhů. Je považován za pokračovatele klasiků českých pohádek, jako jsou Josef Lada, Ondřej Sekora, Jan Drda. Letos by oslavil 100. narozeniny.

Největší ohlasy získaly jeho pohádkové knihy a příběhy, které byly adaptovány pro televizi. Jejich děje umísťuje často do prostředí Jičínska. Patří mezi ně například knížky vydané Nakladatelstvím Fragment–Kočičiny kocourka Damiána, Čtení o vepříkovi a kůzleti, Cipískova loupežnická knížka, Rumcajsova loupežnická knížka nebo leporelo pro nejmenší Jak Cipísek chránil jelení studánku.

Část své spisovatelské tvorby věnoval také psaní klukovských příběhů, mezi které patří například My tři a pes z Pětipes.

Anotace Příběhů formana Šejtročka:

Příběhy známé z televize. Šejtroček prožívá na svých cestách řadu dobrodružství i se svými kamarády– vodníkem Česílkem, valachem Žemličkou a dalšími. Dozvíte se, jak se stal Šejtroček formanem, jak se mu polámalo kolo, jak zahrál loupežníkům pro radost, jak vezl ohnivého mužíčka na svatbu, a přečtete si i mnoho dalších neuvěřitelných příběhů.

166x230 mm, váz., 144 str., 249 Kč, Pro čtenáře od 5 let

Příběhy z krkonošských hor a podhůří

Další pohádkovou knihou, na kterou se mohou děti těšit, jsou Krkonošské pohádky, které vycházejí 15. března 2011.

Anotace:

Krkonošské pohádky o dobru, zlu, chamtivosti a lásce. Příběhy z krkonošských hor a podhůří, kde vládne moudrý Krakonoš. Lakomý jilemnický pán jenom kouká, kde by co sebral z cizího! Krakonoš jeho plány většinou odhalí a zmaří. Občas si z Vejrycha také udělá legraci. Pohádkové příběhy o životě krkonošského lidu pocházejí z pera Marie Kubátové.

166x230 mm, váz., 96 str., 199 Kč, Pro čtenáře od 5 let

Zdroj: www.fragment.czPřijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...