Neviditelný pes

PR+KOMIKS: Celý náklad komiksu Muriel a oranžová smrt byl rozebrán během jednoho týdne!

  9:05
diskuse (10)

Muriel a oranžová smrt Karel Saudek Miloš MacourekTOPlistSaudkova kniha o krásné lékařce Muriel je nabitá prvky sci-fi, erotiky i politiky. V tomto díle je generál Xeron, který uprchl létajícím talířem, zachycen oranžovými mimozemšťany, kteří chystají invazi na Zemi. Pomůže jim invazi úspěšně uskutečnit výměnou za získání vysokého postavení v okupační vládě. Invaze je odražena až s pomocí lidí z budoucnosti. Ve zvířeckých mordách oranžových mimozemšťanů je těžké nehledat rozezlené obličeje ruských vojáků. Saudek vpašoval do příběhu řadu legrácek, slovních hříček a narážek.

160ti stránkový komiks Muriel a oranžová smrt vyšel po 40 letech v nakladatelství Plus jako druhý díl původně zamýšleného cyklu dvanácti knih o Muriel. Jeho vydání bylo po roce 1989 komplikováno obtížným sháněním chybějících stran, které se dodnes nepodařilo všechny dohledat. „Doufáme, že do data případného dotisku se již přihlásí majitelé možných chybějících stran komiksu,“ uvedl Ondřej Müller, programový ředitel Albatros Media a.s.

Muriel a oranžová smrt Karel Saudek křest Saudková Berenika7. prosince 2009 byla kniha slavnostně pokřtěna. Jejími kmotry se staly tři dámy: manželky obou autorů, paní Johana Saudková a Jiřina Macourková a také dcera Káji Saudka, Berenika Saudková. Mezi hosty byli i přátelé obou autorů – režisér Václava Vorlíček a spisovatel Ondřej Neff. „Možná je na jedné straně dobře, že kniha ležela tak dlouho u ledu, protože kdyby vyšla už tenkrát v sedmdesátých létech, byla by mizernými barvami na chlupatém papíře a o dvacet let později by byla jen o něco lepší. Teprve teď dostala úpravu, jakou si zaslouží a taky - má čtenáře, jaké si zaslouží. Kája Saudek je úžasně lidský a výtvarný, jeho komiksy patří k nejlepším malířským počinům 20. století,“ prohlásil Ondřej Neff.

zpět na článek