Neviditelný pes

PR: Kiki Strike. Znáte? Poznejte!

28.7.2010 13:13

TOPlistPraha 26. července 2010 - Život dvanáctileté Ananky Fischbeinové je strašlivě nudný. Den za dnem stejný, nikde žádné rozptýlení. Ale to se má brzy změnit. Konkrétně jednoho sobotního rána. To ráno se totiž v parku, nedaleko domu, kde Ananka bydlí, propadne zem. Tímto okamžikem začíná její život nabírat na obrátkách. To je ono! Po tom přece toužila! – V tomto okamžiku vstupuje do knížky z produkce nakladatelství COOBOO s názvem Kiki Strike ve Stínovém městě i čtenář a společně s Anankou se vydává za dechberoucím dobrodružstvím.

A ve stejnou chvíli se na scéně objevuje i postava, která knize propůjčila své jméno. Ano, přesně ona. Tajemná Kiki Strike! Mezinárodní superagentka. Mozek malé skupiny dalších čtyř dívek, přezdívaných Irregulars. Každá z nich disponuje unikátními schopnostmi a dohromady tvoří dokonale sehranou a všehoschopnou pětici. S příchodem Ananky se jejich počet rozšiřuje o další členku, což je ale jedině ku prospěchu věci. Před nimi totiž stojí nebezpečný úkol. Jejich úkolem je zabránit tomu, aby se Stínové město, tajemné podzemí Manhattanu, dostalo do špatných rukou. Prozradit o příběhu více by však byl hřích.

Knížka Kiki Strike ve Stínovém městě se může pochlubit komplexní, skvěle vypracovanou zápletkou, bravurně vykreslenými charaktery jednotlivých postav a celkově poutavým způsobem psaní. Tyto náležitosti stojí za překvapivě velkým čtenářským ohlasem, kterého se knížce dostalo všude, kde se objevila na pultech knihkupectví. A ač je její primární cílovou skupinou především generace mladších dívek, díky stylu, jakým je kniha napsána, zaznamenala nebývale kladné přijetí i mezi generací starší. A to i její mužskou částí!

Dalším rozměrem této knihy, který do velké míry může také být jednou z příčin jejího celosvětového úspěchu, je také jakýsi "výchovný" či "motivační" prvek. Ananka, dívka, která na začátku příběhu trpí dojmem, že je ošklivá a neschopná, se postupně skrze své nové kamarádky a dobrodružství, která společně prožívají, vymaňuje ze svého stínu, který ji na počátku obestíral. To umožňuje čtenáři se s celým příběhem více identifikovat a příběh se mu dostává hlouběji a hlouběji pod kůži.

Kiki Strike ve Stínovém městě vyšlo v nakl. CooBoo 26. července 2010.

Formát: 130 x 200 mm
Počet stran:360
Pro děti od 12 let
Nakladatelství: CooBoo

CooBoo


zpět na článek