23.9.2021 | Svátek má Berta


PR: Filmový Festival Čtvrtého druhu - kino Atlas Praha, 4.-7. února 2010

31.1.2010 12:05

Čtvrtý druh Jovovich Fourth KindTOPlistUkojit hlad fanoušků po filmech s tématikou záhad, paranormálních jevů a mimozemských civilizací se rozhodlo pražské kino Atlas. Kromě uvedení aktuálního filmu Čtvrtý druh nabídne divákům také veřejnou premiéru prvních dílů seriálu Fringe (Hranice nemožného), přednášky či unikátní cestovatelské filmy.

MOTTO FESTIVALU:

V roce 1972 sestavil americký profesor českého původu dr. Josef Allen Hynek klasifikaci případů s podezřením účasti mimozemské inteligence. Zpozorování UFO bývá označeno jako první druh setkání, shromáždění důkazů znamená druhý stupeň, kontakt s mimozemšťany je druhem třetím. Poslední, čtvrtý druh setkání, označuje únos. Zveme Vás na filmový festival čtvrtého druhu, na němž budete unešení do světa filmů, které se zabývají tématikou záhad, paranormálních jevů a mimozemských civilizací.

Praha, 27. ledna 2010 – Kino Atlas sází kromě osvědčených trháků také na filmy pro konkrétní skupiny fanoušků. Po úspěšném prosincovém festivalu Alfréda Hitchcocka tentokrát přišli na řasu mimozemšťané a paranormální jevy obecně.

Festival odstartuje symbolicky ve čtvrtek 4.února projekcí filmu Čtvrtý druh, který na celém světě vzbuzuje polemiku, zda jde o realitu či fikci. Pro páteční večer je připravena jiná lahůdka – veřejná premiéra prvních dvou epizod nového seriálu tvůrců LOST, jenž má název FRINGE (Hranice nemožného). „Seriál uvedeme souběžně s jeho českou premiérou na NOVA CINEMA, takže peciválové mohou klidně zůstat doma,“ říká k tomu ředitelka kina Iva Žáková. „Víme ale, že seriál už tu má obrovskou fanouškovskou komunitu, které chceme umožnit setkání a možnost pobavit se s odborníky na dané téma a s těmi, kdo vytvářeli českou verzi seriálu.“

Po celý víkend pak v kině poběží celá řada podobně laděných snímků, ale hlavním lákadlem budou asi přednášky odborníků a filmy, které nejsou běžně k vidění. Na pátek je připravena přednáška šéfa českého Projektu Alfa – projektu, který dokumentuje únosy do UFO přímo v Čechách a nashromáždil již padesát podobných případů.

Sobotní odpoledne zpestří projekce cestopisných filmů českého cestovatele a záhadologa Ivana Mackerleho. Na neděli je pak připravena přednáška dr.Jitky Lenkové Čtvrtý druh – pravda či fikce?

„Kino Atlas prošlo kompletní rekonstrukcí, má velmi kvalitní technické zázemí, které umožňuje i kvalitní 3D projekci, ale zároveň si uchovalo charakter příjemného klubového kina s dobrou kavárnou. Našim cílem je vytvořit z něj místo pro setkávání. Filmový festival čtvrtého druhu je jedním z projektů, který lidem s podobnými zájmy umožní strávit celý víkend koukáním na filmy a diskuzemi o nich,“ uzavírá Iva Žáková.

Další informace naleznete v programu a anotacích.

PROGRAM FESTIVALU

ČTVRTEK 4.ÚNORA

 • 18.00 – Čtvrtý druh (www.ctvrtydruh.cz) – projekce filmu
 • 20.00 – 2001:vesmírná odysea (projekce z DVD)

PÁTEK 5.ÚNORA

 • 16.00 - Karel Rašín – PROJEKT ALFA - realita únosů do UFO v Čechách a v zahraničí (PŘEDNÁŠKA) – viz anotace
 • 18.00 – Čtvrtý druh – projekce filmu
 • 20.00 – The Fringe (Hranice nemožného) – veřejná premiéra pilotních epizod – viz anotace

SOBOTA 6.ÚNORA

 • 15.30 – Filmy Ivana Mackerleho – viz anotace
 • 17.30 – Avatar 3D – projekce 3D filmu
 • 18.00 – Akta X: Chci uvěřit – projekce filmu
 • 20.00 – Čtvrtý druh – projekce filmu

NEDĚLE 7.ÚNORA

 • 15.30 – Čtvrtý druh – realita nebo fikce? – přednáška JuDr. Jitky Lenkové
 • 17.30 – Avatar 3D – projekce 3D filmu
 • 18.00 – District 9 – projekce filmu
 • 20.00 – Čtvrtý druh – projekce filmu

Více info na www.kinoatlas.cz

Bližší informace k filmu Čtvrtý druh naleznete na www.hce.cz

Anotace speciálních akcí

PÁTEK, 16.00

Karel Rašín – PROJEKT ALFA - realita únosů do UFO v Čechách a v zahraničí

Karel Rašín vede český projekt Alfa, který zkoumá problematiku tzv. syndromů únosů do UFO. Z pohledu nezasvěcené veřejnosti jde o otázky na hranici přijatelné reality. Avšak projekt Alfa registruje a zkoumal na 50 únosových případů v Čechách. Odhaduje se však, že lidí, kteří prožili tuto zkušenost, je u nás mnohem více. V přednášce se seznámíte s celosvětovou historií tohoto typu výzkumu i s konkrétními zdokumentovanými případy v České republice.

Více na www.exopolitika.cz

VSTUP ZDARMA

PÁTEK 20.00

THE FRINGE – HRANICE NEMOŽNÉHO

VEŘEJNÁ PREMIÉRA PILOTNÍCH DÍLŮ NOVÉHO SERIÁLU OD TVŮRCŮ LOST

Americko-kanadský vědecko-fantastický seriál, v němž nesourodá trojice vyšetřovatelů odkrývá strašné tajemství týkající se série neuvěřitelných událostí, jež se začínají dít po celé jejich zemi.

Když na letišti v Bostonu přistane letadlo, ve kterém jsou všichni cestující mrtví, je povolána zvláštní agentka FBI Olivia Dunham, aby tuto událost vyšetřila. Pomáhají ji v tom geniální vědec Dr. Walter Bishop, který strávil 17 let v psychiatrické léčebně, a jeho syn Peter Bishop. Agentka Dunhamová a oba Bishopové nejen odhalují, že do tohoto zvláštního případu jsou zapojeni také lidé z vyšších vládních míst, ale postupem času zjišťují, že nevysvětlitelné události, jež je obklopují, jsou součástí něčeho velkého a šokujícího a že dohromady tvoří Vzorec… Seriál Hranice nemožného je už čtvrtým společným projektem J.J. Abramse (Ztraceni, Alias) a producenta a scénaristy Alexa Kurtzmana (Alias, Mission Impossible III, Star Trek), na němž se podíleli i další proslulí tvůrci, např. scenáristé filmu Transformers.

HRAJÍ:Anna Torv, John Noble, Joshua Jackson, Lance Reddick

Fotky k seriálu naleznete na ftp: ftp://82.99.190.20/, Jméno: novinari, heslo: nova

VSTUPNÉ – 50,-

SOBOTA, 15.30

Filmy cestovatele a záhadologa Ivana Mackerleho

Ivan Mackerle je český záhadolog a cestovatel. Nezávisle na aktuálních trendech podniká dobrodružné výpravy po celém světě za různými mystérii. Byl jedním z prvních, kdo v poušti Gobi hledal bájného tvora Olgoj Chorchoj, na Sibiři hledal v Údolí smrti podivné kruhové stavby, zřejmě mimozemského původu, v Austrálii navštívil mystickou Černou horu, v Pacifiku prozkoumával ztracené město Nan Madol, považované za pozůstatek země MU. Jeho aktivity se fenoménu mimozemských civilizaci dotýkají jen jako jednoho z možných vysvětlení nevyřešených záhad. Nečekejte zásadní odhalení, kromě důkazu, že na naší zemi je ještě stále velké množství neprobádaných míst, která mohou skrývat obrovská tajemství.

Promítané filmy:

Plavba do Údolí smrti – Expedice skupiny luštitelů záhad s cílem nalézt a prozkoumat novou záhadu - Údolí smrti se svými tajemnými kotli v neobydlených oblastech sibiřské tajgy v Jakutsku. Hledané kotle jsou kopulovité stavby z neznámého kovu a neznámého původu utopené ve věčně zmrzlé půdě, údajně dílo mimozemšťanů. Údolí je ale životu nebezpečné místo, kterému se domorodci vyhýbají, neboť tam hrozí záhadné nemoci a smrt. Pro pátrání musel být použit motorový paragliding, tedy létání na padáku s motorovým pohonem. Takovéto lety nad sibiřskou tajgou dosud nikdo neuskutečnil.

Ztracené město v Pacifiku - Expedice na tichomořský ostrůvek Pohnpei s ruinami záhadného kamenného města Nan Madol. Podle Danikena ho stavěli mimozemšťané, domorodci zase mluví o dávné civilizaci obrů ze starého potopeného kontinentu MU. Budovy jsou vystavěny z obrovských čedičových sloupů, jejichž převoz na místo stavby nebyl dosud vysvětlen. Výzkumníci prolézají neprozkoumané podzemní chodby a hledají hrobky s obřími kostmi obyvatel (mimozemšťanů?), stráví noc v ruinách a čekají na strašidelná světla a nakonec se potápějí v moři, kde je údajně ukryta podvodní část města s platinovými rakvemi dávných vládců.

Autor bude na projekci přítomen a připraven diskutovat s diváky.

Vstup – 50,-

NEDĚLE, 15.30

JuDr. Jitka Lenková – ČTVRTÝ DRUH – REALITY NEBO FIKCE?

Co se stalo ve skutečnosti a co se stalo ve filmu? Filmový příběh skrývá více pravdy, než jsou schopni připustit si asi i sami tvůrci.

Spisovatelka a překladatelka JUDr. Jitka Lenková má pro ženu netradiční zálibu – záhady a tajemno vůbec. Zatím jí o záhadách vyšlo přes deset knih, první z nich v roce 1998. Kromě toho přeložila i několik zajímavých titulů z angličtiny, vůbec poprvé tak mohlo česky vyjít například slavné Kladivo na čarodějnice o více jak šesti stech stranách.

VSTUP ZDARMA

Radek Auer


Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...