Neviditelný pes

PR+FILM: Inception

20.5.2010 12:05

Inception PočátekTOPlistUznávaný režisér Christopher Nolan natočil mezinárodně obsazený sci-fi akční snímek „Počátek“, který vás zavede nejen na různá místa na světě ale také do intimního a nekonečného světa snů.

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) je zkušený zloděj, absolutní špička v nebezpečném umění extrakce: krádeže cenných tajemství z hloubi podvědomí během snění, kdy je mysl nejzranitelnější. Cobbova vzácná schopnost z něj učinila vyhledávaného hráče v zákeřném světě korporátní špionáže, ale také z něj udělala uprchlíka a stála ho všechno, co kdy miloval. Teď dostane Cobb šanci na vykoupení. Jedna poslední akce mu může vrátit normální život, ale jen pokud se mu podaří provést nemožné – počátek. Místo dokonalé krádeže musí Cobb a jeho tým specialistů zvrátit běh věcí. Jejich úkolem není myšlenku ukrást, ale vnuknout ji. Pokud uspějí, půjde o dokonalý zločin.

Ale sebepečlivější plánování a odborná znalost je nemůže připravit na nebezpečného nepřítele, který nejspíš předvídá každý jejich krok. Nepřítel, kterého mohl čekat jen Cobb.

Toto léto bude vaše mysl místem činu.

„Počátek” (Inception)

Režie a scénář: Christopher Nolan
Hrají: Leonardo DiCaprio („Krvaný diamant”), Ken Watanabe („Poslední samuraj”), Joseph Gordon-Levitt („500 dní se Summer”), Marion Cotillard („Edith Piaf”), Ellen Page („Juno”), Tom Hardy („RocknRolla”), Cillian Murphy („Batman začíná”), Tom Berenger („Training Day”), Dileep Rao („Avatar”) a Michael Caine („Pravidla moštárny”)
Produkce: Christopher Nolan, Emma Thomas
Výkonná produkce: Chris Brigham a Thomas Tull
Koprodukce: Jordan Goldberg
Kamera: Wally Pfister („Temný rytíř”)
Výprava: Guy Hendrix Dyas („Královna Alžběta: Zlatý věk”)
Střih: Lee Smith („Temný rytíř”)
Kostýmní návrhy: Jeffrey Kurland („Collateral”)
Speciální efekty: Chris Corbould („Temný rytíř”)
Hudba: Hans Zimmer („Temný rytíř”)

V České republice bude film uveden do kin 22. července 2010 společností Warner Bros. Více na www.inceptionmovie.com.

Warner Bros.


zpět na článek