23.9.2021 | Svátek má Berta


PR: Figurcon 2005 - festival moderních her, 16-18/12/2005

9.12.2005

 
Figurcon Eldar 3

FIGURCON 2005
FESTIVAL MODERNÍCH HER
16.-18. 12. 2005, PRAHA


Fascinují vás velení, strategie, hazard, RPG? Máte rádi do detailu propracované světy, roleplaying všeho druhu, hry na ostří nože, hry, které prověří vaše schopnosti, i ty, které vás pobaví? Pokud ano, či jen o řečené máte zájem, vítá vás první čistě herní con zaměřený na deskovky, RPG a především wargaming - FigurCon 2005.


PRIMÁRNÍ INFO

Strategické cíle:
Con zaměřený na hraní ve všech podobách, tvarech a barvách: wargaming, roleplaying, deskové, stolní, PC a společenské hry. Přednášky, turnaje, ukázková hraní, stánky, hráči a fanoušci… 

Figurcon Hunters 2Destinace:
Gymnázium Buďánka, Pod Žvahovem 463, Praha 5

Logistika a zásobování:
Mimoherní odpočinek lze splnit ve vlastních spacácích ve třídách. Proviant možno zakoupit ve vhodně dislokované jídelní zásobovací jednotce (v odborném žargonu značena jako tzv. bufet) a čajovně.


SEKUNDÁRNÍ INFO

Taktická jednotka:
Cíle akce. Propojení hráčské komunity Čech a Slovenska. Představení specializovaných domácích heren, distributorů, prodejců a jejich produktů. Rychlé a bezbolestné přiblížení těchto hobby všem novým zájemcům. Především dojde na předvedení a volné hraní nejméně osmdesáti různých komplexních deskových, karetních, RPG a wargamingových (strategických stolních figurkových) her.

Figurcon Necrons 1Programová a wargamingová jednotka:
Přednášky a diskuse o světech, pravidlech a novinkách v oblasti gamingu včetně nočního hraní RPG z wargamingových světů.
Wargaming přinese šest turnajů, workshop barvení a konverze modelů a následující hry: Warhammer Fantasy Battles, Warhammer 40.000, The Lord of the Rings Strategy Battle Game a dále Battlefleet Gothic, Mordheim, Mage Knight, Mechwarrior: Dark Age, Confrontation, Warmaster, Warhammer 40 000: Epic, Heroclix a další. Též je plánováno předvedení zcela nové hry Axis and Allies. Z klasických her budou zastoupeny Warzone, Battletech, Diskwars, Warhammer Ancient a historické variace wargamingových systémů. Nezapomeňte na místo přepravit vlastní armádu!

RPG, karetní a desková jednotka:
RPG budou zaměřena na d20 System (Dungeons and Dragons a d20 Modern) a Storytelling System (World of Darkness a Dark Ages).
Karetní hry: Magic The Gathering, Vampire The Eternal Struggle, Bang…
Deskové hry (Diplomacie, Politika, Doom…) a turnaje v nich (Civilizace, Sankt Petersburg a Da Vinci Code).

Figurcon AstartesDoplňková a podpůrná jednotka:
PC herna, bazar, dostatek prostoru pro pořádání vlastních herních seancí a množství profesních soutěží (včetně výtvarné, která je již k nalezení na našem webu). Spolupracujeme s Mensou ČR.

Propagační jednotka:
Neváhejte, podpořte nás, přijeďte a užijte si čistě herní víkend!

Krycí jednotka:
Celý con (poprvé v dějinách fandomu!) bude důsledně stylizován do jednoho z fantastických světů, konkrétně vesmíru Warhammeru 40.000. A to včetně celou akci probíhajícího a u nás zcela unikátního projektu narativního wargamingu a současně organizovaného nonstop LARPu, kterého se bude moci zúčastnit každý návštěvník.


Figurcon ChaosA PAMATUJTE! IMPÉRIUM JEST ZPĚT!

Tato planeta jest dnešním dnem oficiálně znovuzačleněna do Impériálního dominia. Každý obyvatel tohoto světa, v jehož žilách koluje lidský genom, se automaticky stává občanem Impéria. Proti tomuto rozhodnutí není odvolání před tváří Imperátora. Kacířství, mutace, čarodějnictví a odpadlictví bude trestáno smrtí. Odpor bude potlačen všemi prostředky. Chvalme Imperátora!

Svatý obřad znovuzačlenění budou pod ochranou Imperátorem posvěcené Imperiální gardy sloužit vážení vyslanci Svaté imperiální církve. Jakožto občané Impéria a lidské bytosti jste povinni zúčastnit se tohoto svatého aktu bez výjimky dle 6428./OW.5875 Imperiálního zákoníku (Neuposlechnutí je trestáno veřejnou popravou (AD. Zákoník Impéria, svazek první - O autoritě: 432./OW.5568)).

In nomine Imperator!
Lord Inkvizitor Fjodor Anchorad

Za správnost údajů ručí Ordo Administratorum, Oddělení propagandy, Terra.

http://figurcon.wz.cz

Vojta Čepelák


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...