28.5.2022 | Svátek má Vilém


PR+DIVADLO: Divadelní milovníci sci-fi a fantasy Kabaret Caligula slaví 15 let

21.2.2011

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Kabaret Caligula je známý pražský divadelní soubor, který se ve své tvorbě dlouhodobě věnuje oblasti fantastiky. Zvládá přitom jak oblast sci-fi, tak i fantasy a horror. Připomeňme jen sci-fi "polomuzikál s erotickými prvky" Zkáza vesmírné lodi Libido, historickou fantasy s nádechem zombie horroru Jan Hus: Vzkříšení nebo temnou gotickou duchařinu Hamlet: Přání zabít. To vše uvádí Kabaret Caligula (jak už ostatně vyplývá z jednotlivých názvů) s výrazným smyslem pro humor.

Dvorní scénou Kabaretu Caligula je už několik posledních let Palác Akropolis. Je tedy jen logické, že své 15. narozeniny oslaví soubor právě tam, a to v sobotu 26. února od 20:00. Na programu je exkluzivní předpremiéra zbrusu nového pásma zbrusu nových skečů se souhrnným názvem "Trenažér lidství".

Mottem výročního představení je tentokrát heslo: "Zábava je out!" Návštěvníci Paláce Akropolis sice dosud chodili na Kabaret Caligula právě kvůli ohňostroji nekonvenční zábavy a ostrého humoru, to se prý ale nyní změní. Kabaret Caligula totiž otevírá novou kapitolu – teď chce své diváky zároveň vzdělávat a přispět k jejich sebezdokonalování.

Zlý večírek KC je pro lidi, kteří chtějí "renovovat mentální a fyzické zdroje a budovat pevnou síť recipročně se posilujících interpersonálních vztahů a sociálních vazeb." Kabaret Caligula vás ve svých nových skečích mj. naučí, jak lze snadno získat místo svých snů, jak prodat cokoliv komukoliv, jak nekompromisně a účinně hájit svá zákaznická práva či jak získat kohokoliv pro (podle vás) dobrou věc. Návštěva Zlého večírku KC bude prý mít "prokazatelně pozitivní dopad na váš osobní úspěch a životní štěstí".

Kromě nových skečů se diváci mohou těšit i na křest DVD Zkáza vesmírné lodi Libido – unikátního záznamu posledního představení tohoto sci-fi spektáklu na půdě Paláce Akropolis, které bylo snímáno devíti profesionálními kamerami. Během Zlého večírku proběhne samozřejmě také velkoplošná projekce tohoto DVD.

S tím samozřejmě narozeninová zábava neskončí. Až do pěti ráno budou hrát DJ Golden God (Sex / Smrt / Disco!), DJ Co? (mashup blizzard), Planeta Nova DJs (90ties inferno) a 2Singles (Pop / Emo / R&B / Rap).

Veškeré info naleznete na webech http://www.kabaretcaligula.com/news/ a http://www.palacakropolis.cz/program/2011-02-26

Silver


Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách
Českých písniček pro děti je málo! Pusťte jim tuhle o rybičkách

Také jste radši, když si děti oblíbí hezkou českou písničku místo nějaké v angličtině? Pak se vám rozhodně bude líbit tahle rybičková písnička od...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...