12.12.2019 | Svátek má Simona


PR+CON: Parcon 2009, 21-23/8, novinky i stařinky

10.6.2009 0:05

Parcon 2009 - plakát TOPlistParcon 2009 už zná své zahraniční hosty, budou jimi Valerio Evangelisti z Itálie a polští autoři - manželé Maja Lidia Kossakowska a Jarosław Grzędowicz. Všechny je známe z českých vydání jejich knih, Valeria Evangelistiho z cyklu Nostradamus a dvou příběhů inkvizitora Eymerika, Maji Lidii Kossakowské vyšla kniha Rozsévač větru a Jarosławu Grzędowiczovi dva díly Pána ledové zahrady. Už z toho je vidět, že tentokrát v programu bude fantasy v přesilovce, i když samozřejmě sci-fi nenecháme stranou. Domácí autory budou zastupovat tradiční i méně tradiční přednášející. Františka Vrbenská i Leonard Medek se vydají na hranice žánru fantasy, Vladimír Šlechta do divokého pohraničí, Pavel Renčín do města, Ondřej Neff do světa. Nikoliv možná, ale zcela určitě dorazí i Daturnin - genetický následník Saturnina a Data, ve stejnojmenném představení, které připravili a provozují trekkies pro potěchu svoji i vděčných návštěvníků, protentokrát návštěvníků Parconu. Ze Slovenska přijedou Martina Pilcerová a Juraj Maxon. 

Šermíři vyplní program dvěma představeními na volné ploše a přednáškami o historických zbraních a o mučení - přihlašování dobrovolníků proběhne na prezenci. Samozřejmě proběhne tradiční vyhlašování výsledků CKČ, doprovázené workshopem Jiřiny Vorlové a besedou s autory a porotci CKČ. Vedle sborníku Mlok s nominovanými povídkami letošní soutěže bude k dispozici i Kočas - pod tradičním jménem se skrývá výběr povídek z minulých ročníků, které se do sborníků Mlok nedostaly, ale svojí úrovní si publikaci zaslouží. Mimo jiné také vzpomeneme třicáté výročí vzniku fandomového hnutí u nás a seznámíte se i s dětmi fandomu. Ve virtuální čajovně Zdenka Rampase se setkáte s mnohými zajímavými hosty, s nimiž si tak budete moci popovídat v malém kroužku a tedy i zajímavěji, než jak by tomu bylo na besedách v posluchárnách. Plzeňský herní klub připravuje turnaj a volné hraní pro poučené hráče i pro nováčky. 

Parcon 2009 (21-23/8) opět proběhne v prostorách Střední průmyslové školy dopravní v Plzni, on-line přihlašování běží na stránkách parcon.fandom.cz. Připomínáme, že termín pro přihlášení za snížené ceny končí posledního června, detaily najdete u přihlašovacího formuláře.

pagi


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...