24.1.2021 | Svátek má Milena


PR+AKCE: Nebojujte se souboji

23.2.2011

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Spisovatel by měl zvládat tisíc řemesel a všechny tak dobře, aby mu čtenář uvěřil. Jedním z nich je umění boje, protože v naprosté většině fantasy příběhů naleznete alespoň jednoho chlápka, který se ohání mečem: ať už je to voják, barbar, žoldnéř nebo zapomenutý ubožák, z něhož teprve sudba udělá velkého hrdinu, který zachrání svět. Jenže co dělat v případě, když hrdina potřebuje bojovat, ale autor není rytířem?

Městská knihovna v Praze proto připravila ve čtvrtek 24.2.2011 od 17:00 do 19:00 hodin přednášku přesně na toto téma.

Dozvíte se, jak a čím se ve středověku bojovalo, jak souboj mohl vypadat, něco ukážeme, něco si vyzkoušíte i vy sami. A samozřejmě – jak o tom psát.

To vše se dozvíte z úst nejpovolanějších – pozvali jsme Martina D. Antonína, který je zároveň úspěšným spisovatelem i šermířem.

Zveme nejenom spisovatele (začínající i zkušené), ale i čtenáře, pokud se chtějí dozvědět o zbraních něco víc. Místem konání je knihovna Smíchov (Náměstí 14. října 15, Praha 5, www.mlp.cz), vstup volný.

Míla Linc


Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou
Nechce se vám dnes vařit? Hotové polévky SALVEST Prestó jsou ideální alternativou

S kolegyněmi v redakci jsme měly možnost vyzkoušet polévky Prestó, které jsou opravdu rychlé na přípravu a usnadní vám přemýšlení nad tím, co...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...