27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


PR+AKCE: Nebojujte se souboji

23.2.2011

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Spisovatel by měl zvládat tisíc řemesel a všechny tak dobře, aby mu čtenář uvěřil. Jedním z nich je umění boje, protože v naprosté většině fantasy příběhů naleznete alespoň jednoho chlápka, který se ohání mečem: ať už je to voják, barbar, žoldnéř nebo zapomenutý ubožák, z něhož teprve sudba udělá velkého hrdinu, který zachrání svět. Jenže co dělat v případě, když hrdina potřebuje bojovat, ale autor není rytířem?

Městská knihovna v Praze proto připravila ve čtvrtek 24.2.2011 od 17:00 do 19:00 hodin přednášku přesně na toto téma.

Dozvíte se, jak a čím se ve středověku bojovalo, jak souboj mohl vypadat, něco ukážeme, něco si vyzkoušíte i vy sami. A samozřejmě – jak o tom psát.

To vše se dozvíte z úst nejpovolanějších – pozvali jsme Martina D. Antonína, který je zároveň úspěšným spisovatelem i šermířem.

Zveme nejenom spisovatele (začínající i zkušené), ale i čtenáře, pokud se chtějí dozvědět o zbraních něco víc. Místem konání je knihovna Smíchov (Náměstí 14. října 15, Praha 5, www.mlp.cz), vstup volný.

Míla Linc


TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby
TEST s Pampers: Přihlaste se o dětské vlhčené ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku. Protože neobsahují alkohol, nejsou parfemovány a mají neutrální pH, jsou...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...