28.11.2021 | Svátek má René


PR: 13 novinek k 13. ročníku Festivalu fantazie

29.4.2008 0:05

FFS logoTOPlistFestival fantazie má před sebou nešťastný 13 ročník. Pověrčivost pořadatelům velela ho zrušit, ale po získání pomoci ze strany magie i technologií a to nakonec riskli a připravili dokonce 13 zásadních novinek organizace a programu. FF s očekávanou účastí 2500 fanoušků, s 20 souběžnými programovými liniemi a desetidenní délkou zůstává snem pro zahraniční fanoušky. Může být ale realitou pro další české a slovenské, právě pro vás.

Stačí se zvednout a přijet. Jistě, sedět sám/sama doma u počítače nebo knihy má také své kouzlo. Ovšem to se dá dělat 351 den v roce 2008. Na zbývajících deset je lepší přijet na Festival fantazie 27.6.-6.7. a na pět na FF Speciál 24.-28.10.

Pokračující nárůst programu, kvality, služeb, účasti a spokojenosti účastníků je výsledkem tvrdé celoroční dřiny mnoha dobrovolníků a stojí za ním propracovaná organizace. Přesto zůstává FF stále fanouškovský a za svoji úžasnou atmosféru byl dokonce nominován na cenu Ludvík, kterou každoročně uděluje Československý Fandom.

Pro rozvoj rekonstruujeme, investujeme, vymýšlíme, domlouváme, nakupujeme. A tak se letos odehraje opět řada novinek – programových linií, v organizaci, v doprovodném programu, ... Nenechte si Festival fantazie ujít! Slíbit vám můžeme ještě čtrnáctý ročník, ale další je ve hvězdách, protože tak velký organizační nápor a růst zájmu se ve volném čase zvládá jen velmi těžko.

A teď k letošním novinkám:

 • č. 1: Nové počítání vstupného: zavedení půldnů - První pátek a druhá neděle jsou již jen půldny, celý FF tak má 9 dní. To se projeví v počítání vstupného, na tyto půldny se výrazně zlevní.
 • č. 2: Nové programové linie festivalu – Andor, eFcon, HeroesCon, MoveCon, Prison Break Con, VampCon, Vandrovec Con, ViragoFest.
 • č. 3: Program rozšířený do Sokolovny - několik programových linií a všechny hry v celkem 5 nových programových sálech hned vedle KD Junior a naproti kinu.
 • č. 4: Projekce cca 40 nejnovějších fantastických filmů v kině, opakování filmů pro uspokojení zájmu. Nový velký sál na projekce DVD po celou dobu FF, tedy dalších 40 fantastických filmů, které prošly kiny za uplynulé dva roky!
 • č. 5: Účast světoznámého spisovatele Harry Harrisona a dalších nových hostů (Andrej Sapkowski, Andrej Pilipiuk, …) přiláká zájemce o účast možná i z ciziny.
 • č. 6: Nový důstojnější prostor pro výstavu obrazů Jana Patrika Krásného a kreseb Hany Vittkové.
 • č. 7: FF HELPDESK! Telefonní číslo pro technickou pomoc přednášejícím a vedoucím linií se přidává k dosavadní FF HOTLINE, na kterou lze zavolat jakýkoliv problém 24 hodin denně.
 • č. 8: Návrat ubytování ve spacáku do hlavního sálu haly s výhodou vyšší kapacity sprch a blízkosti. Využití ubytovny Geofondu, hotelu a ubytovny Filippi ve Ždírci n. D. s možností použít FF taxi rozšíří ubytovací kapacity.
 • č. 9: Nové občerstvovací zařízení – Cafélérie v Sokolovně s rozšířenou nabídkou občerstvení ve všech občerstvovacích místech FF (kromě Cafélérie ještě bar, večerní bar, hospůdka, čajovna – vše v KD Junior, kinobar Velký Voči v kině) zajistí pohodlí a skvělou atmosféru. Toasty večer pouze v hlavním sále KD Junior, stejně jako ostatní jídlo s výjimkou baget, prodej na čísla - pro rychlejší obsluhu. Vydávání jídla na lístečky.
 • č. 10: Nové osvětlení a audio vybavení sálů a večerního baru v hlavním sále KD Junior, nové světelné efekty pro diskotéku a další večerní programy.
 • č. 11: 2 koncerty, 5 divadelních představení a další speciální večerní pořady v kině a velkém sálu KD Junior.
 • č. 12: Místenky na projekce největších filmových trháků zvýší komfort při projekcích.
 • č. 13: Nový systém AMBER pro přihlašování účastníků i pořadů a domluvu společné dopravy + nový web pro organizátory linií.

Další informace získáte na www.festivalfantazie.cz. Těšíme se na vás.

Václav Pravda


Vyhrajte medvídka, který svými pohádkami uspí vás i vaše děti
Vyhrajte medvídka, který svými pohádkami uspí vás i vaše děti

Nebylo by hezké mít doma někoho, kdo by vám i vašim dětem vyprávěl pohádky? A co takhle Pohádkový medvídek, který zná ty nejlepší příběhy? Zapojte...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...