24.1.2020 | Svátek má MilenaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


POVÍDKA: Chuť borůvekŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 5, poslední: 15.3.2007 19:57, přehled diskusí

Hmmm není to špatné, ale:
Autor: olaf Datum: 9.3.2007 11:58

co to dělá v Sardenu? Sci-fi to není a jako fantasy to také nevypadá (no jestli ano, tak už fakt nevím co fše se dá za F prohlásit).

Možná by byla pěkná nějaká reakce:
Autor: olaf Datum: 11.3.2007 18:08

Nevím jestli autor/ka o uvěřejnění vědí, ale pokud někdo komentuje, tak by byla pěkná i reakce. Možná proto je zde tak minimální diskuse. Vemte si příklad ze Zvířetníku, tam je živá komunita (a mj. sf+f nečtou mumie, ale mnohdy zapálení milovníci a fandové). Tady je vše post mortem. Větina návštěvníků (milovníků sf a f) přijde a nahlédne, proč by něco psali, vždyť o ně není zájem, ani autor díla, ani autor příspěvku neregují. Je to zde jako vstoupit do krypty - dozvídáte se zajímavé, ale není kdo by reagoval. Zatuchlo, všude leží prach, ve vzduchu se vznáší zmar a smrt. A na povrchu tiše ševelí vítra az anáší trosky krypty aby je zachoval příštím generacím k potěše, smíchu, ignoraci či zděšení. Je to Sarden žijící svou bývalou slávou a současnými mrchožrouty jako jeho knižní předloha?

Re: Možná by byla pěkná nějaká reakce:
Autor: D. Datum: 12.3.2007 18:56

Ale jo, fantasy je to docela určitě:)

Taková klasická fantasy, kterých jsem viděl už tisíce:) Je to hezký, ale je to zpracování (kvalitní a relativně specifické) toho nejklasičtějšího námětu:)

Re: Možná by byla pěkná nějaká reakce:
Autor: autorka Datum: 13.3.2007 18:19

Vysvětlete mi, proč někteří lidé musí hned všechno přesně rozškatulkovat. To je fantasy, tohle sci-fi, tohle historická próza, atd.   Je to tak nezbytné?

Chu't borůvek je prostě příběh o posledních chvílích života. Snad se někomu toto podání líbilo.;-)

Re: Re: Možná by byla pěkná nějaká reakce:
Autor: D. Datum: 15.3.2007 19:57

To je částečně tím, že pro příběh je velmi důležité prostředí, ve kterém se odehrává, dojem, kterým působí hrdinové i vztahy mezi nimi jsou jím dio určité míry předurčeny:)