13.12.2019 | Svátek má Lucie


Omluva Sconu

5.8.2009 13:05

ConventiCon 2009 3TOPlistTím, že jsme museli změnit místo konání, jsme vyvolali negativní reakci ze strany jiné akce pořádané na OA Svatoslavova, Sconu. Následující text je reakcí k tomuto článku.

Sebrat jinému conu jeho domovskou školu není žádná sranda. Proto se Sconu omlouvám a považuji za svou povinnost, aby z toho neměl žádnou újmu. Bohužel, nakonec je toto řešení tím nejméně bolestivým. Stalo se to takto.

Při přípravě Conventiconu jsme obeslali drtivou většinu pražských škol, nicméně jsme narazili na datum. Poslední víkend před koncem prázdnin je dobrý pro studenty, méně přijatelný pro školy. Nakonec po osobním jednání s těmi vstřícnějšími ústavy nám zbyly jen dvě možnosti. SPŠ Prosek a OA Svatoslavova. Prosek byl dvaapůlkrát dražší, ale Svatoslavova je domovem Sconu. Zvolili jsme tedy Prosek. Kvůli nesolidnosti vedení ale dohodnutá škola padla. Zkusili jsme ještě narychlo sehnat školu jinou, ale nezdařilo se a měsíc před začátkem akce už bylo nutné se rozhodnout.

Scon vs. Conventicon S-conMěli jsme jen dvě možnosti. Jít do Svatoslavovy, nebo Conventicon zrušit. Přesto pro nás padala v úvahu jen jedna možnost. Neposlat do pekel očekávání těch, kteří se na Conventicon těší, a práci, kterou mu mnozí obětovali. Možná to zní pateticky nebo jako typická výmluva, ale… Vzhledem k tomu, že Aldyho považuji za svého fandomového kamaráda, Scon mám rád a dlouhodobě pro něj dělám přednášky i sháním přednášející, snad alespoň nebudu podezírán ze zlých úmyslů.

Jistý stupeň nebezpečí, které pro Scon vyplývají z pořádání Conventiconu v jeho škole, si uvědomujeme. Lidé si pojí cony s budovami a ve svém směřování je Conventicon Sconu v jisté míře podobný. Přesto se i jiné cony pořádají ve stejných budovách. Ale především si o to víc uvědomujeme naši odpovědnost. Odpovědnost obstát jak před návštěvníky, tak ředitelkou školy, stejně jako nezpůsobit žádný policií asistovaný malér.

Nicméně, linie, které u nás vystupují, znáte. Centrální program Conventiconu dělají lidé, které si pamatujete z přednášek MaelströMu, což je záruka vysoké kvality. A Aldy mě zná dlouho. Snad mi tedy bude věřit. Ještě jednou se omlouvám.

Za organizátory Conventiconu
Vojta Čepelák

P. S.: Díky taky Trillovi, jakožto organizátorovi Advíku i anime & manga linií na Conventiconu. Jeho zásluhou ještě vyvstává možnost získat na poslední chvíli školy, kde se již konaly jeho akce – právě skončený Advík 2009 a Yukifest. Děkujeme.

Vojtěch Čepelák


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...