8.12.2021 | Svátek má Květoslava


MEJLEM: Pozvánka na přednášku Conan v Nipon Koku

26.10.2005 14:50

Uvedená přednáška by ovšem zřejmě nevznikla, kdyby Nalim se svou přítelkyní nenavštívil letošní Animecon v Bratislavě. Lexikálně sémantickou analýzou odhalil, že název Animecon je vlastně přesmyčkou staroslověnského sousloví "imě Conan".

Dalšími bádáními zjistil, že zkoumaná fantasy postava, jejíž přezdívka byla Amra, ovlivnila i japonské filmy – vznikl celý nový žánr zvaný "amrine" (později bůhvíproč zkomolený na "anime").

Fanouškům uvedeného žánru jsou jistě známy divácky úspěšné tituly "Detektive Conan" a "Future Boy Conan".

V další části vystoupení se obecenstvo dozví, že kořeny japonské mangy a anime můžeme nalézt v Čechách – konkrétně třeba v dílech Ondřeje Sekory (Ferda Nemravenec – první hentai v říši hmyzu), Josefa Lady a Josefa Čapka.

Nebudou chybět ani obrazové materiály (ukázky z původních conanovských anime českého původu – Víla Amálka; Bobe a Bobinka; Krtek a Tamagoči; Rumcajs, Manga, Tanga aj.).

Na jubilejní 10. Nalomiv přednášce zazní v premiéře osm nových písní. Pořadem budou provázet Kazishuki Netsuda a Sushisako Wodou.

Podrobnější info o akci viz http://www.fenixcon.com/.

Na setkání s Vámi se těší Nalim Lidochaz a Jindřich Petrželka

Milan Zachodil


Prodej, byt 3+kk, 88 m2, Lipník nad Bečvou - Osecká
Prodej, byt 3+kk, 88 m2, Lipník nad Bečvou - Osecká

Osecká, Lipník nad Bečvou - Lipník nad Bečvou I-Město, okres Přerov
3 500 000 Kč

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...