7.4.2020 | Svátek má Heřman, Hermína


MEJLEM: Navštivte Wewelsburg

28.4.2010 9:05

Hrad Wewelsburg 2TOPlistNa www.novinky.cz se v neděli 25.4.2010 v rubrice „Cestování“ objevil článek informující o tom, že na hradě Wewelsburg v Německu bylo zřízeno muzeum věnované historii SS a jejich vrchnímu veliteli Heinrichu Himmlerovi.

Tato informace by mohla být velice zajímavá i pro příznivce všeho záhadného a tajemného - tedy samozřejmě i pro všechny čtenáře Sardenu.

Hrad WewelsburgPatří do obecného povědomí, že nacistická ideologie koketovala s okultismem. Heinrich Himmler jakožto vrchní velitel SS byl pak jedním z nejvýznamnějších, a po odletu Rudolfa Hesse do Anglie pravděpodobně nejvýznamnějším z vysoce postavených nacistů, který se netajil svou zálibou v okultismu. Ostatně SS již od počátku budoval jako náboženský pohanský řád.

A k tomu mu právě sloužil hrad Wewelsburg nedaleko Paderbornu ve Vestfálsku – ten měl sice sloužit jako výcviková škola SS, ale ve skutečnosti byl jakýmsi nacistickým Camelotem a spirituálním centrem SS.

Navíc Heinrich Himmler se v rámci svého ideologického působení nesoustředil pouze na vědy okultní. Naprosto stejně se do sféry jeho vlivu dostaly i vědy řekněme řádné či běžné.

V roce 1935 totiž z jeho podnětu byla v Berlíně založena společnost Deutsche Ahnenerbe Verain (Společnost pro výzkum a vzdělávání v oblasti dědictví předků) – ta sice z počátku měla budit zdání samostatnosti, nicméně již v roce 1940 byla začleněna do SS.

Velký plán Himmlerovi vědci a holocaust Heather Pringleová PrincleováÚkol společnosti Ahnenerbe byl jediný – najít vědecké důkazy nadřazenosti árijské rasy. Byla hledána Atlantida, byl hledán svatý grál, byla hledána pravlast Germánů. Vědci soustředění v této společnosti byli koupeni dobrým hmotným zabezpečením, kvalitním vybavením a lukrativními zahraničními expedicemi (mimo jiné do Iráku, Tibetu či Lybie). Za to se od nich chtělo jediné – najít vědecké ospravedlnění holocaustu. Za kus žvance tak zaprodali vědeckou pravdu a objektivnost a na politickou objednávku se měřením fyziognomických znaků pokoušeli dokázat nedokazatelné - že Židé nejsou náboženská skupina, ale rasa. To samozřejmě prokázat nešlo a tak tito vědci nehledali pravdu, ale produkovali smyšlenky a vydávali je za vědu.

Předpokládám však, že valná většina z Vás na hrad Wewelsburg v dohledné době cestu mít nebude.

Proto těm, kteří mají o tuto problematiku větší zájem, mohu doporučit několik knih, které se poměrně velice kvalitním způsobem zabývají jednak vztahem nacismu a okultismu, a jednak společností Ahnenerbe.

Nesvatá aliance Peter Levenda Je to jednak kniha Petera Levendy Nesvatá aliance: Spojení nacismu s okultními představami (Unholly Aliance: A History of Nazi Involvement with the Occult; 1995), kterou vydalo nakladatelství BB art v roce 2004 – za zmínku stojí, že předmluvu k druhému vydání z roku 2002 nenapsal nikdo menší než Norman Mailer. Především společností Ahnenerbe se pak zabývá kniha Heather Pringleové Velký plán: Himmlerovi vědci a holocaust (The Master Plan: Himmler’s Scholars and the Holocaust; 2006), kterou vydalo BB art v roce 2008.

Pokud by se vám tyto knihy nepodařilo sehnat, pak alespoň zkuste sehnat méně kvalitní a výrazně povrchnější knihu Paula Rolanda Nacisté a okultismus: Temné síly ve službách Třetí říše (The Nazis and the Occult: The Dark Forces Unpleashed by the Third Reich; 2007), kterou vydalo nakladatelství Svojtka & Co. rovněž v roce 2008.

Zájemcům lze rovněž doporučit knihu Eduarda Gugenbergera Hitlerovi vizionáři (Hitlers Visionäre; 2001), kterou vydalo nakladatelství Brána v roce 2002, která se soustředí na okultisty a astrology.

Jiří Halama


Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test
Máte virový, nebo bakteriální zánět? Vyzkoušeli jsme domácí CRP test

Dvacet testerek mělo možnost vyzkoušet domácí CRP test od Veroval. Jeho pomocí dokážete prověřit, jestli vám v těle řádí virový, nebo bakteriální zánět. Jak testy dopadly? A vyplatí se je pořizovat?

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...