27.10.2021 | Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe


MEJLEM: Navštivte Wewelsburg

28.4.2010 9:05

Hrad Wewelsburg 2TOPlistNa www.novinky.cz se v neděli 25.4.2010 v rubrice „Cestování“ objevil článek informující o tom, že na hradě Wewelsburg v Německu bylo zřízeno muzeum věnované historii SS a jejich vrchnímu veliteli Heinrichu Himmlerovi.

Tato informace by mohla být velice zajímavá i pro příznivce všeho záhadného a tajemného - tedy samozřejmě i pro všechny čtenáře Sardenu.

Hrad WewelsburgPatří do obecného povědomí, že nacistická ideologie koketovala s okultismem. Heinrich Himmler jakožto vrchní velitel SS byl pak jedním z nejvýznamnějších, a po odletu Rudolfa Hesse do Anglie pravděpodobně nejvýznamnějším z vysoce postavených nacistů, který se netajil svou zálibou v okultismu. Ostatně SS již od počátku budoval jako náboženský pohanský řád.

A k tomu mu právě sloužil hrad Wewelsburg nedaleko Paderbornu ve Vestfálsku – ten měl sice sloužit jako výcviková škola SS, ale ve skutečnosti byl jakýmsi nacistickým Camelotem a spirituálním centrem SS.

Navíc Heinrich Himmler se v rámci svého ideologického působení nesoustředil pouze na vědy okultní. Naprosto stejně se do sféry jeho vlivu dostaly i vědy řekněme řádné či běžné.

V roce 1935 totiž z jeho podnětu byla v Berlíně založena společnost Deutsche Ahnenerbe Verain (Společnost pro výzkum a vzdělávání v oblasti dědictví předků) – ta sice z počátku měla budit zdání samostatnosti, nicméně již v roce 1940 byla začleněna do SS.

Velký plán Himmlerovi vědci a holocaust Heather Pringleová PrincleováÚkol společnosti Ahnenerbe byl jediný – najít vědecké důkazy nadřazenosti árijské rasy. Byla hledána Atlantida, byl hledán svatý grál, byla hledána pravlast Germánů. Vědci soustředění v této společnosti byli koupeni dobrým hmotným zabezpečením, kvalitním vybavením a lukrativními zahraničními expedicemi (mimo jiné do Iráku, Tibetu či Lybie). Za to se od nich chtělo jediné – najít vědecké ospravedlnění holocaustu. Za kus žvance tak zaprodali vědeckou pravdu a objektivnost a na politickou objednávku se měřením fyziognomických znaků pokoušeli dokázat nedokazatelné - že Židé nejsou náboženská skupina, ale rasa. To samozřejmě prokázat nešlo a tak tito vědci nehledali pravdu, ale produkovali smyšlenky a vydávali je za vědu.

Předpokládám však, že valná většina z Vás na hrad Wewelsburg v dohledné době cestu mít nebude.

Proto těm, kteří mají o tuto problematiku větší zájem, mohu doporučit několik knih, které se poměrně velice kvalitním způsobem zabývají jednak vztahem nacismu a okultismu, a jednak společností Ahnenerbe.

Nesvatá aliance Peter Levenda Je to jednak kniha Petera Levendy Nesvatá aliance: Spojení nacismu s okultními představami (Unholly Aliance: A History of Nazi Involvement with the Occult; 1995), kterou vydalo nakladatelství BB art v roce 2004 – za zmínku stojí, že předmluvu k druhému vydání z roku 2002 nenapsal nikdo menší než Norman Mailer. Především společností Ahnenerbe se pak zabývá kniha Heather Pringleové Velký plán: Himmlerovi vědci a holocaust (The Master Plan: Himmler’s Scholars and the Holocaust; 2006), kterou vydalo BB art v roce 2008.

Pokud by se vám tyto knihy nepodařilo sehnat, pak alespoň zkuste sehnat méně kvalitní a výrazně povrchnější knihu Paula Rolanda Nacisté a okultismus: Temné síly ve službách Třetí říše (The Nazis and the Occult: The Dark Forces Unpleashed by the Third Reich; 2007), kterou vydalo nakladatelství Svojtka & Co. rovněž v roce 2008.

Zájemcům lze rovněž doporučit knihu Eduarda Gugenbergera Hitlerovi vizionáři (Hitlers Visionäre; 2001), kterou vydalo nakladatelství Brána v roce 2002, která se soustředí na okultisty a astrology.

Jiří Halama


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...