25.11.2020 | Svátek má Kateřina


LITERATURA: XB-1 1/2011

29.1.2011

  • TOPlistŠéfredaktor: Vlado Ríša
  • Vydavatel: Konektor XB-1 s.r.o., Praha
  • Titulní strana: Milan Fibiger

Rozlet a Kavárna Hana Sola

Karel Zeman - V listopadu loňského roku uplynulo 100 let od narození vynikajícího režiséra, animátora, výtvarníka a loutkáře, který ovlivnil snad všechny děti v minulých šedesáti letech, Karla Zemana. Jeho filmy dokáží pobavit a poučit nejen děti, ale i dospělé, a úcta, obdiv a uznání odborníků, kritiků a především diváků bylo to, co Karla Zeman těšilo úplně nejvíce. S díky za nezapomenutelné zážitky se připojuje i Vlado Ríša.

Poděkování - Redakce časopisu s dojetím děkuje čtenářům za podporu, které se jí dostalo u příležitosti změny vydavatele a dovoluje si slíbit maximální snahu o to, aby potěšení z četby bylo nejméně tak příjemné jako těch dosavadních jednadvacet let.

Karel Zeman - Významné výročí narození tohoto vynikajícího režiséra si připomněla i Česká republika, která u této příležitosti vydala pamětní dvousetkorunovou stříbrnou minci.

Ceny na Fénixconu - Přiložená fotodokumentace se tentokrát netradičně soustředí na ty, kteří ceny vítězům předávali, takže uvidíme V.Ríšu, V. Kejvala, Š. Schustera a Z. Zachodila.

John F. Kovář v Polsku - Nedávno vyšel v Polsku už druhý díl, tentokrát J. W. Procházky, a prodává se zatím velmi dobře, částečně i zásluhou výtečných obálek z dílny polských ilustrátorů.

Světová SF

James Patrick Kelly: S MUŽI JE KŘÍŽ

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU ZDE.

Alča


Proč je moje pračka lepší než ta vaše: Praní konečně zajímalo i mého chlapa
Proč je moje pračka lepší než ta vaše: Praní konečně zajímalo i mého chlapa

Upřímně – všechno, co zkracuje čas nad domácími pracemi, vítám s otevřenou náručí! To dokazuje i pračka AEG 7000 series, která mi ušetřila dobu...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...