25.11.2020 | Svátek má Kateřina


LITERATURA: Vyšlé knihy od 29. dubna do 11. května 2010

11.5.2010 9:05

Hvězdy české sci-fi Neff Šlechta Velinský Procházka KadlečkováTOPlistsci-fi

Hvězdy české sci-fi
Jireš, Ondřej (ed.)

Nakladatel: Argo
Obálka: Lukáš Tuma
Redakce: Ondřej Jireš, Milan Dorazil, Jana Kunová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 520
Rozměr: 150 x 210
Provedení: hardback

V tomto neopakovatelném počinu se setkávají největší literární hvězdy, žijící klasikové české science fiction - Ondřej Neff (Lunární cyklus), Vladimír Šlechta (Oggerd), Jaroslav Velinský (Christy Bigs), Jiří W. Procházka (Rox'n'Roll) a Vilma Kadlečková (Legendy o argenitu). Každý přichází s krátkým románem nebo novelou, každý s dosud nepublikovaným příběhem spadajícím do jeho nejznámější románové série. Kniha Hvězdy české sci-fi dokazuje, že kvalitní fantastika u nás není jen otázkou historie, ale že Čapek nebo Nesvadba mají následovníky hodné jejich tradice.

cena 378.00 Kč


Folklor Zeměplochy Terry Pratchett Simpsonováfantasy

Folklor Zeměplochy
/The Folklore of Discworld/
Pratchett, Terry - Simpson, Jacqueline

Nakladatel: Talpress
Překladatel: Jan Kantůrek
Obálka: Paul Kidby
Redakce: Eliška Pospíšilová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 440
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Prakticky všechno, co je na Zemi nazýváno folklorem, nachází svůj odraz v realitě Zeměplochy. Je samozřejmě v dokonalém pořádku, že se dům paní Gogolové pohybuje sem a tam na čtyřech velkých kachních nohách, protože chalupa baby Jagy v hustých ruských lesích se pohybuje na kuřecích nohách. Samozřejmě, že Nac Mac Fíglové jsou piktmužíci, ne pidimužíci, díky příběhům, jež si Skotové vyprávějí o Piktech, samozřejmě, že v jeskyni hluboko pod jakousi horou v Lancre spí prastarý král, protože přesně to dělá král Artuš v Anglii a ve Skotsku, nebo panovník Barbarossa v Německu. Víme o takových věcech celá staletí, i když je nazýváme pohádkami, mýty a folklorem. Když jsme ale na Zeměploše, stávají se skutečnými, a my se mezi nimi cítíme jako doma.

cena 299.00 Kč


Hvězda mého života Ondřej Neffsci-fi

Hvězda mého života
Neff, Ondřej

Nakladatel: Albatros Media - Plus
Obálka: Lubomír Kupčík
Redakce: Marie Semíková, Alexandra Horová, Lubomír Kuba
Rok vydání: 2010
Počet stran: 368
Rozměr: 135 x 205
Provedení: hardback

Kdo z příznivců české science fiction by neznal Kubu Nedomého a Dědka Čucháka, svérázné hrdiny, kteří zažívají napínavá dobrodružství v měsíčním habitatu Arkádie? Příznivci tohoto dobrodružného cyklu teď mají možnost vrátit se do světa Arkádie potřetí! Třetí román Neffovy "lunární série" nás zavede do průkopnických dob osidlování Měsíce. Kuba Nedomý se zde teprve seznamuje s Dědkem Čuchákem a krásnou šermířkou Wang-li Su.

cena 329.00 Kč


Zbraně Tanith Warhammer 40000 Dan Abnettsci-fi

Warhammer 40 000 - Zbraně Tanith
/Warhammer 40 000 - The Guns of Tanith/
Abnett, Dan

Nakladatel: Polaris
Překladatel: Vojtěch Dušek
Obálka: Adrian Smith
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 336
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Na Sabbatiných světech kacířské síly tvrdě vzdorují křížové výpravě. Imperiální síly, nebezpečně rozptýlené a odříznuté od zásobování zmutovanými nepřáteli, začínají být zatlačovány do defenzivy. Plukovník komisař Gaunt a tanithští první a jediní musí znovu dobýt Phantine, planetu bohatou na promethium, ale tak znečištěnou, že jediný způsob, jak se na ni dá zaútočit, je ze vzduchu. Mohou Gauntovi muži přežít v boji proti tak lítému nepříteli a v prostředí tak smrtícím?

cena 249.00 Kč


Avatar Příručka pro přežití Wilhelmová MathisonAvatar Jamese Camerona: Tajná zpráva o biologických a sociálních dějinách Pandory
/James Cameron's Avatar: A Confidential Report on the Biological and Social History of Pandora/
Wilhelm, Maria - Mathison, Dirk

Nakladatel: Euromedia Group - Knižní klub
Překladatel: Petr Kotrle
Obálka: -
Redakce: Petra Diestlerová, David Dvořák, Jana Jůzlová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 224
Rozměr: 150 x 230
Provedení: paperback

Terénní poznámky a další data z xenologického výzkumu a vědeckých laboratoří konsorcia RDA byly shromážděny do podoby průvodce mnoha unikátními aspekty měsíce Pandora. Tato zpráva se podrobně věnuje mimozemskému ekosystému Pandory, jeho těžařské mateřské žíle a topografii, jeho flóře a fauně a kultuře, jazyku a fyziologii domorodých obyvatel, bojovných lovců a sběračů nazývaných Na'viové. Neobyčejně zisková Pandora staví překážky úspěšnému poznání a vytěžení. Pandora představuje pro vzdušné a pozemní síly RDA trvalé, každodenní nebezpečí - od pohoří Aleluja, popírajícího gravitaci, po gigantické Kamenné oblouky a od drobných, ale jedovatých vos pekelnic po obrovské thanatory. V tomto manuálu jsou rovněž zahrnuty přísně tajné a podrobné popisy techniky a zbraňových systémů používaných RDA k potlačení projevů nepřátelství ze strany domorodců a k obraně zaměstnanců před nebezpečným pandorským prostředím.
Výstraha: Tento dokument byl dán do oběhu bez vědomí či souhlasu konsorcia RDA. Každému, u koho bude tento dokument nalezen, hrozí uvěznění nebo ještě přísnější potrestání.

cena 259.00 Kč


Hackeři snů Andrej Reutov Hranice neznámafantasy

Hackeři snů 2: Hranice neznáma
/Chakeri snoviděnij 2: Granji něvedomovo/
Reutov, Andrej

Nakladatel: Eugenika
Překladatel: Ariana Trávníčková
Obálka: Miroslav Nemec
Redakce: Martina Horklová, Daniela Pilařová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 264
Rozměr: 130 x 200
Provedení: paperback

Pokračování příběhů mladých ruských experimentátorů, kteří se učí pohybovat v různých dimenzích reality a ovlivňovat tak to, co se jim v živote děje. Je to příběh, v němž figuruje napětí, nepřátelé, boj dobra se zlem i odvážné a hrdinské výkony. Napínavé a fascinující vyprávění je zároveň návodem, jak vstupovat do snů a ovládat je. Knihu tak můžete brát jako thriller na pobavnení i jako příručku snové magie.

cena 298.00 Kč


Hetalie 1 Mocnosti osy Hidekazkomiks

Hetalie 1 - Mocnosti Osy
/Hetalia 1/
Hidekaz, Himaruja

Nakladatel: Zoner Press
Překladatel: Jana Šimonová
Obálka: Himaruja Hidekaz
Redakce: Pavel Kristián, Jana Tučníková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 136
Rozměr: 145 x 210
Provedení: paperback

Představte si historii, v níž by každá země byla krásný mladík, oplývající typickými národními stereotypy, a v této podobě prožívala zásadní historické události. Hlavním hrdinou je naprosto neschopný Itálie (odtud název Hetalie - z japonského "hetare", což znamená "neschopný", + Itálie).
Ale rozhodně není sám. Na straně Osy se setkáte také s pedantským Německem a rezervovaným Japonskem, na straně spojenců pak s naivní Amerikou, věčně flirtující Francií, roztomilým, ale krutým Ruskem, konzervativní Anglií a 4000 let starou Čínou.
Pokud vás zajímá historie a zároveň milujete roztomilé bišíky, je pro vás tahle manga to pravé. Krátké příběhy vás nebudou nutit "zhltnout" celou mangu najednou a u příhod Itálie a jeho kamarádů se zaručeně zasmějete.

Tato kniha je vytištěna ve stylu "manga", v autentickém japonském formátu zprava doleva.

cena 149.00 Kč


Jedné deštivé noci Richard Laymonhoror

Jedné deštivé noci
/One Rainy Night/
Laymon, Richard

Nakladatel: Classic
Překladatel: Markéta Fuková
Obálka: Martin Stočný
Redakce: -
Rok vydání: 2010
Počet stran: 344
Rozměr: 105 x 175
Provedení: paperback

Jako rubáš zakrývá městečko Bixby podivný déšť. Je horký a nepřirozený a připomíná vodopád. A jak padá, město se mění. Obyvatelé se postupně stávají jeho kořistí. Jednoho po druhém se zmocňuje nenávist, vztek... a nutkání vraždit.
Doposud přátelští sousedé se proměňují ve vražedné šílence. Muž u benzínové stanice vrazí čerpací pistoli do hrdla jinému zákazníkovi a stiskne kohoutek. Zmoklá fronta filmových fanoušků si probíjí cestu do kina, aby zmasakrovala lidi uvnitř. Milující manželka napadne svého muže, hlavou mu tluče o zem, dokud nevydechne naposledy. Zatímco prší, krev zaplňuje kanály a ulicemi se šíří teror...

cena 219.00 Kč


Mark Stone Absolutní spravedlnost Míla Lincsci-fi

Mark Stone - Absolutní spravedlnost
Linc, Míla

Nakladatel: Golem Ríša, Klub Julese Vernea
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: Charlotte Jilmová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 120
Rozměr: 125 x 185
Provedení: paperback

Mark Stone byl falešně obviněn, alespoň tak si to myslí on. Rozsudek je nemilosrdný - třináct let na vězeňské planetě, odkud vede cesta jedině nohama napřed.
Jenže nic není tak jednoduché, jak se zdá.
Zatímco je Stone mezi těmi, které na vězeňskou planetu pomáhal dostat, v Pozemské federaci zuří čistky. Od kormidla je odstaven jak generál Khov, tak i admirál Neuman. Kdo za tím stojí? A proč? Ve vesmíru je jen jediný muž, který má šanci to zjistit.

cena 99.00 Kč


Načisto Sergej Lukjaněnkosci-fi

Načisto
/Čistovik/
Lukjaněnko, Sergej

Nakladatel: Triton, Argo
Překladatel: Libor Dvořák
Obálka: Milan Fibiger
Redakce: Marcela Turečková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 328
Rozměr: 120 x 185
Provedení: paperback

Docela nenápadný prodavač malé počítačové firmy Kirill Maximov nečekaně ztratí identitu a stane se tzv. funkcionálem, tedy tvorem, který je z čísi vyšší a ne zcela jasné vůle vyřazen z běžného života a je současně obdařen výlučnými schopnostmi. Kirillovou "funkcí" se stane celnice - obyčejná stará moskevská vodárenská věž, jíž se dá procházet ze světa do světa. Hlavní hrdina postupně sám několik světů navštíví, ale chce vědět víc. Hodlá si učinit jasno v tom, kdo za jeho osudovou proměnou stojí a kdo rozhoduje o něm i o mnoha dalších funkcionálech. Dokáže najít "srdce temnoty" a vrátit se do světa normálních lidí?

cena 298.00 Kč


Assassin´s Creed Renesance Oliver Bowdenfantasy

Assassin's Creed: Renesance
/Assassin's Creed: Renaissance/
Bowden, Oliver

Nakladatel: Fantom Print
Překladatel: Kateřina Niklová
Obálka: Ubisoft
Redakce: Libor Marchlík, Jiří Popiolek
Rok vydání: 2010
Počet stran: 288
Rozměr: 145 x 205
Provedení: paperback

"Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín..."
Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolo Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou.
Tak začíná příběh moci, pomsty a spiknutí.
Pravda bude napsána krví.

cena 249.00 Kč


Zavržený Becca Fitzpatrickováhoror

Zavržený
/Hush, Hush/
Fitzpatrick, Becca

Nakladatel: Egmont ČR
Překladatel: Petra Babuláková
Obálka: Lucy Ruth Cummins
Redakce: Stanislav Kadlec, Alena Mrázová
Rok vydání: 2010
Počet stran: 368
Rozměr: 140 x 215
Provedení: hardback

Posvátná přísaha, zavržený anděl a zakázaná láska.
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"

cena 369.00 Kč


Syren Kniha pátá Příběhy Septimuse Heapa Angie Sageováfantasy

Syren
/Syren/
Sage, Angie

Nakladatel: Jota
Překladatel: Jaroslava Novotná
Obálka: Pavel Čech
Redakce: Eva Strnadová, Petr Kovář
Rok vydání: 2010
Počet stran: 398
Rozměr: 155 x 215
Provedení: hardback

V pátém díle Příběhů Septimuse Heapa se setkáváme s hlavním hrdinou na podmanivě nádherném ostrově, na němž ztroskotal s těžce raněným drakem Ohnivákem, Jennou a Broučínem. Na ostrově se ale odehrávají podivné věci — dozajista skrývá nějaké tajemství. Přinejmenším tu žije dívka jménem Syrah- -Syren s kouzelnickými schopnostmi, maják ve tvaru kočky, jenž ztratil Světlo, a jakási tajemná bytost, která Septimuse láká do "magyckých" světů — dokáže jí náš hrdina odolat? A velké problémy očekávají i Lucy a Vlčáka, které na moři přepadne banda ohavných pirátů, a Mila Bandu, Jennina otce, jenž na své lodi ukrývá tajuplnou truhlu s pokladem.

cena 348.00 Kč


Alanova válka Emmanuel Guibert 2komiks

Alanova válka 2
/La guerre d'Alan 2/
Guibert, Emmanuel

Nakladatel: Meander
Překladatel: Alena Jurion
Obálka: Emmanuel Guibert
Redakce: Štěpánka Pašková
Rok vydání: 2010
Počet stran: 96
Rozměr: 165 x 240
Provedení: paperback

Umění francouzského komiksového tvůrce Emmanuela Guiberta už měli možnost poznat čtenáři v mnoha zemích světa a Alanova válka se všude dočkala opakovaných vydání. Druhý díl biografického románu, sugestivně vykresleného podle vzpomínek amerického veterána Alana Copea, má však pro české čtenáře jeden zvláště přitažlivý moment. Po vylodění v Normandii v únoru 1945 postupuje Alanova jednotka přes válkou vyčerpanou Evropu až do Plzně, aby již druhého května o půlnoci vjela do Prahy zježené barikádami a planoucí ohni. Potom co generál Patton bez Eisenhowerova vědomí žene předvoj své armády dnem i nocí bez odpočinku vpřed, aby osvobodil nejen Plzeň, ale i hlavní město, přichází pro americké vojáky zcela nepochopitelný rozkaz: ještě téže noci vyklidit Prahu před příjezdem Rudé armády.

cena 268.00 Kč


Crew2 27komiks

Crew2 27/2010
Irving, Frazer - Moore, Steve - Kopřiva, Štěpán - ...

Nakladatel: Crew
Překladatel: Jiří Pavlovský, Darek Šmíd, Martin D. Antonín
Obálka: Trevor Hairsine
Redakce: Petr Litoš, Jiří Pavlovský, Milan Krejčí, Martin Němec, Ľudovit Plata, Tomáš Prokůpek, Marek Barányi
Rok vydání: 2010
Počet stran: 76
Rozměr: 210 x 295
Provedení: paperback

Tak už je venku další Crew, další monumentální porce komiksů za nízkou cenu! I tohle číslo je v režii nakladatelství 2000 AD (příště už zabrousíme víc do Evropy, díky nakladatelství Metal Hurlant), s pár odskoky do Čech. Soudce Dredd dostane na ochranu moderátora práskačské soutěže, Slaine se pokusí oddělat něco, co už je dávno mrtvé, Obrněný Gideon se pustí do vymítání zla, mágové se pokusí oživit Uhura Příšerného, Sinister a Dexter dostanou kontrakt na člověka, který se provinil jen tím, že je klikař, na mimozemskou planetu dorazí mesiáš a z vězení puštěný superpadouch dostane chuť na koupel s pořádnou pěnou. Dojde i na vítězný příspěvek z naší scenáristicko-kreslířské soutěže! Najdete tu i profil Hagara i Snoopyho, info o zahraničních i českých komiksech - prostě obvyklý servis!

cena 99.00 Kč


Dávná kletba Marianne Curleyováfantasy

Dávná kletba
/Old Magic/
Curley, Marianne

Nakladatel: Jota
Překladatel: Jan Sládek
Obálka: Jiří Mičkal
Redakce: Martina Sendlerová, Petr Kovář
Rok vydání: 2010
Počet stran: 352
Rozměr: 155 x 215
Provedení: hardback

Odvážný zápas dvou mladých lidí s osudem Příběh neoblíbené patnáctileté dívky Kate, která se nalezne v novém vztahu ke komplikovanému mladíkovi Jarrodovi. Nejprve ho ale musí přesvědčit, aby vzal osud do vlastních rukou. Společně se vydávají na cestu do minulosti, kde nachází kromě kořenů zla spojených s dávnou kletbou také hluboké přátelství a něžný cit. Napínavý fantasy román psaný čtivou formou z pohledu obou hrdinů. Potěší romantikou exotického děje i naprosto obyčejnými lidskými starostmi. Autorka si Dávnou kletbou získala velké množství mladých fanoušků, které později uchvátila tematicky podobnou trilogií Strážci času, jež nadchla i české čtenáře. Marianne Curleyová je také autorkou fantasy trilogie Strážci času.

cena 348.00 Kč


Kick-Ass Nářez Crew Millar Romitakomiks

Kick-Ass: Nářez
/Kick-Ass 1/
Millar, Mark - Romita, jr., John

Nakladatel: Crew
Překladatel: Darek Šmíd
Obálka: John Romita, jr.
Redakce: Jiří Pavlovský, Filip Gotfrid
Rok vydání: 2010
Počet stran: 196
Rozměr: 170 x 260
Provedení: paperback

Superhrdinové patří do komiksů a ne do reálného života. Až tedy do chvíle, kdy se jeden mladík rozhodne, že si oblékne kostým a začne bojovat se zlem... a samozřejmě, dostane děsnou nakládačku. Jenže tím to nekončí. Superhrdina se nedá zastavit... zvlášť, když se může stát hvězdou youtube.
Kick-Ass je další záhul z dílny Marka Millara, který tady, co se týče zábavné brutality, zahanbuje i svůj epos Mrtvý nebo živý. Navíc jsou tu hrdinové děti školou povinné, takže je to ještě zábavnější. Ale vedle toho jsou tu i úvahy nad podstatou superhrdinů... a jestli by tady vážně nějaký superhrdina nemohl existovat. A o tom, že dospívání je peklo. Zvlášť, když nemáte superschopnosti.

cena 429.00 Kč


Daemon


SOUTĚŽ: Rozdáváme 10 batolecích mlék Hami od ukončeného 24. měsíce
SOUTĚŽ: Rozdáváme 10 batolecích mlék Hami od ukončeného 24. měsíce

Zapojte se do soutěže! Vyhrajte pro svého malého gurmána jedno z 10 balení lahodného batolecího mléka Hami od ukončeného 24. měsíce.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...