20.5.2022 | Svátek má Zbyšek


LITERATURA: Bleskovky 13

12.6.2008 0:05

TOPlistKřest nového vydání Kena Wooda proběhl 15. května 2008 ve čtvrtek - velký křest s vínem a šampáňem spojený s losovaním 3 triček Kena Wooda pro zúčastněné (kteří se zúčastní s vlastní knihou autogramiády JWP) a s třemi autorskými tisky obálky Kena Wooda (tedy jen meč a KEN WOOD) s podpisem Jana Patrika Krásného vyšel přesně podle představ.
Křtili superspisovatelé Tom Němec a Mirek Žamboch, akční a alkoholičtí přátelé z týmu JFK. JWP dále lákal: "Lidi, vy normální, ale i ti postižení přebujelým intelektualismem, vy všichni jste zvaní na čtvrtek 15. května od 17:00 do Jungmanovy ulice do staronového knihkupectví Krakatit pod vedením božího Jiřího Pavlovského!!!
Bude víno, budou trička, budou obrázky - přijďte pobejt..." (Váš JWP)

Zemřel Vlastimil Fiala (1962 – 2008) zakladatel edice IKAROS a porotce literární soutěže, pořádané IKARIÍ.
Úspěch Patrika Krásného - Obrázek z titulní strany knihy Sága o Wannovi uspěl v celosvětové soutěži a byl zařazen do knihy Exposé 6 – Nejhezčí umění ve vesmíru.
Pokud se vám líbili daemoni z filmu Zlatý kompas, pak si na stránkách filmu můžete udělat test, který určí, jakou podobu by měl ten váš.

Jen si tak trochu cucnout... Nedávno vyšla další kniha Petry Neomillnerové ze serie o upírce Tině Salo - Doušek věčnosti. Křest se konal 7. 5. 2008 od 18 hodin v klubu Alternatiff, Karlova 25, Praha 1. Knihu pokřtil Robert Rosenberg. Tematicky odění účastníci byli vítáni. Sáčky s krví i jiné občerstvení byloe k dispozici. Více na http://www.alternatiff.cz/.

Jeff VanderMerr se s manželkou Ann začal věnovat antologiím opravdu s velkým nasazením. V minulém roce se asi největšího ohlasu dostalo netradičnímu ročenkovému výběru Best American Fantasy (2007). Ani tento rok nevypadá, že by manželské duo polevilo - máme zde vydání velmi zajímavého projektu pro naše čtenáře v podobě antologie The New Weird (2008), po ní se v dalším povídkovém výběru bude věnovat subžánru Steampunk (2008), který právě v zahraničí vyšel a za pozornost jistě stojí i pirátská fantastika připravovaná pod názvem Fast Ships, Black Sails (2008). V antologii Steampunk se můžeme těšit na autory jako: Lansdale, Stephenson, Lake, di Filipo, Chiang a další. Ti z vás, kteří by se o "parní" punk zajímali více, můžeme doporučit článek A. K. K. Kudláče, který vyšel v Pevnosti 7/2006. Uvidíme, kdy se zmíněných sborníků dočkáme v českém překladu. (zdroj: Locusmag.com, Laser-books.cz, Amazon.com)

Na konci měsíce vyšel v nakl. Albatros román Dvacet tisíc mil pod mořem, klasická verneovka ve verzi Ondřeje Neffa s originálními ilustracemi Zdeňka Buriana. Tento titul zahajuje šestidílnou sérii, v níž postupně v Neffově převyprávění vyjdou Patnáctiletý kapitán, Tajuplný ostrov a další známá díla zakladatele vědeckofantastické literatury. K této knize Albatros pořádal na konci května křest, o kterém jsme vás informovali.

29.5.2008 se v pražském Krakatitu (Netopejru) opět křtilo!
Vlado Ríša to vezme vše najednou 3v1, neboť se současně polily knihy Agent JFK 16 - Pašeráci v oblacích, antologie Časovír a nakonec Mark Stone - Děti otroků; Jaroslava Mosteckého (které vyšlo ve Vladově nakladatelství Golem Ríša. Proto Vlado 3v1. :-)
Na tuto akci vás pozvali Vlado Ríša a JFK Fans.

McKayův vědecký klub. Všem fanům, kteří to ještě nevědí, se na vědomí dává, že 28. února 2008 vznikl McKayův vědecký klub. Funguje jako frakce fanklubu Stargate Command. Pro úspěšné fungování fanklubu je ale třeba co nejvíc aktivních členů. Takže fanové McKaye a Davida Hewletta, hlaste se do klubu Stargate Command. V členském systému Narim si pak můžete zvolit členství ve frakci MVK. (Věra Oravová)

Na červen si nakl. Laser připravilo fantasy klasiku v edici Mistrovská díla fantasy od Briana Stableforda. Jeho román The Empire of the Fear vyšel v roce 1988 a byl nominován na cenu AC Clarkea. 392 brožovaných stran vyšlo v překladu Milana Žáčka za 299 Kč s obálkou Lubomíra Kupčíka a podle anotace se nudit nejspíš nebudeme: Píše se rok 1623 a většina evropských národů je ovládána upíry, patří k nim veškerá aristokracie i sám papež. V Londýně, na dvoře knížete Richarda Lví Srdce, se zkušený mechanik Edmund Cordery pokusí s pomocí vynálezu mikroskopu odkrýt přirozenou podstatu proměny člověka v upíra. Hrozivé tajemství, střežené všemi upírskými vládci, předává synu Noellovi, jenž se tak stává jedním z nejhledanějších uprchlíků. Říše strachu v sobě mísí prvky žánrů sffh v podmanivé směsi dobrodružství, historických a vědeckých spekulací a především nevídané originality.

Už 3.6. (utorok) sme pre vás otvorili vynovený Brloh na Heydukovej 4 v BA, ktorý práve prechádza kompletnou rekonštrukciou. Občas sa pýtate prečo vlastne? Veď starý Brloh bol v pohode. Mal atmosféru a bol iný ako Brlohy v nákupných centrách. Tak načo to meniť? Navštívte našu stránku aj zajtra a dozviete sa odpoveď. Alebo sem zablúďte len tak v rámci obednej prestávky prečítať si prvý (a asi aj posledný) Brloh Blog/Flog o tom prečo, ako a čo sa práve na Heydukovej deje, alebo sa udialo... http://www.brloh.sk/.

Fantázia 41 - Prvé obnovené číslo časopisu Fantázia – číslo 41 vyjde 17. 6. 2008 a bude distribuované na celom Slovensku v predajných stánkoch spoločnosti Mediaprint kapa, v sieti predajní Brloh a ich partnerských kníhkupectvách a formou predplatného.
Fantázia online Zmenami prejde aj internetová stránka časopisu Fantázia – www.fantazia.sk. Inzercia v tlačenom časopise Fantázia môže byť vhodne doplnená inzerciou na internete – banermi, súťažami a PR-článkami.

Robert Lynn Asprin zemřel ve věku nedožitých 62 let 22. května 2008 ve svém domě ve francouzské čtvrti v New Orleans. Robert Asprin se narodil 28. června 1946 v St. Johns, stát Michigan. V našich krajích se proslavil zejména sérií o Mýtu začínající knihou Další prima mýtus. Psal také jiné série, například příběhy svérázného vojáka v Phulově rotě nebo cyklus Svět zlodějů (Thieves World). Vydal několik samostatných děl, z nichž asi nejznámější je román Války hmyzu (Bug War, 1979; č. Perseus, 1998).

Na konci měsíce vyšel v nakl. Albatros román Dvacet tisíc mil pod mořem, klasická verneovka ve verzi Ondřeje Neffa s originálními ilustracemi Zdeňka Buriana. Tento titul zahajuje šestidílnou sérii, v níž postupně v Neffově převyprávění vyjdou Patnáctiletý kapitán, Tajuplný ostrov a další známá díla zakladatele vědeckofantastické literatury. Knihu Julese Verna a Ondřeje Neffa pokřtil Ivan M. Havel, šéfredaktor časopisu Vesmír. Křest byl spojený s promítáním filmů inspirovaných dílem Julese Verna. S živým klavírním doprovodem. Křtilo se ve středu 11. června 2008, 15:00, adresa: Bio Konvikt - Ponrepo, Bartolomějská 11, Praha 1.

kolektiv


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...