16.9.2021 | Svátek má Ludmila


LIDÉ: Svatopluk Doseděl - křest románu Bestseller

12.12.2005

 

Jarošov nad Nežárkou je malá obec - na mapě ji najdete, ale mnohem rychleji najdete její webové stránky. Je rozprsklá do několika malých podvesniček, ale patří k ní dvě železniční tratě (tah z Veselí n/L na Jihlavu a úzkokolejka z Jindřichova Hradce do Obrataně), dokonce je na soutoku dvou říček - Kamenice a Žirovnice, a tak v ní začíná Nežárka, a mezi jejími více než tisíci obyvatel najdete také Svatopluka Doseděla.

Bestseller - křest, Svatopluk DosedělSvatopluk Doseděl se narodil dvanáctého července 1968 v Klášterci nad Ohří. Ve druhé polovině devadesátých let mu vyšlo šest povídek v časopise Nemesis, tou první byla Mayflower (1995), a do zániku časopisu stihl ještě přidat pět dalších. Představil se jako výborný autor hororových textů, výsledkem byla povídková sbírka Krvavá hostina (1998; k šesti již publikovaným povídkám do ní přidal dvě další) a v roce 2000 vyšla jeho novela Kalvárie, obojí v nakladatelství Gumruch.

Už v té době začal pracovat na románu Bestseller, ale trvalo to dlouhých pět let, než byl dokončen a připraven k publikaci. Letos vyšel jako románová příloha časopisu Pevnost, a minulý čtvrtek v Krakatitu proběhl jeho křest. Svatopluk Doseděl má cit pro hororovou atmosféru, s Jarkem Mosteckým (který ovšem publikuje mnohem více) patří k české špičce v tomto oboru, a Bestseller to potvrzuje. Recenze na Sardenu si můžete přečíst dvě, Henryho a Pagiho.

Svatopluk Doseděl na tuto akci dorazil, i když putování z Jarošova do Prahy (a, samozřejmě, i zpět - horory Svatopluk píše, ale neprovozuje) je docela náročný sport. Po chvíli povídání, které obstarali Antonín K. Kudláč, Jiří Vlček a Tomáš Němec, a nezbytném přípitku šampaňským začala autogramiáda, ze které si můžete prohlédnout menší fotogalerii (odkaz najdete nahoře pod titulkem).

pagi


TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy
TURBO ÚKLID: Přihlaste se do testování jedinečných mopů od Viledy

Chcete mít vytřeno raz dva? Přejděte na TURBO! Otestujte s eMiminem třásňový mop s mikrovlákny Vileda TURBO. Nový mop čeká na 10 z vás.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...