19.9.2021 | Svátek má Zita


LIDÉ+FAN TV: Scifisti v televizi

12.2.2008 0:05

TOPlistNEFF A VAŠÍČEK NA ČT

V úterý 5. února 2008 ve 20:30 na televizním programu Česká Televize 1, se odehrál zábavní pořad Karla Šípa – Všechnopárty; na téma: Paranormální jevy. Hosty byli spisovatel a záhadolog Arnošt Vašíček, autor seriálu Strážce Duší, novinář a spisovatel Ondřej Neff (kterého nemusím představovat) a nakonec předsedkyně Českého svazu skeptiků Sysifos – Lenka Přibylová.

Představení trvalo skoro tři čtvrtě hodiny a hosté, mimo to, že se svěřovali se svými historkami a odpovídali na otázky, se dotkly témat jako je třeba Ďáblova bible, telepatie, Ludvík Souček, UFO, egyptské pyramidy, kruhy v obilí, a dalších. Ondřej Neff mluvil o vzniku svého nejnovějšího, zatím nevydaného, románu Celebrity, který by měl vyjít na jaře (2008), a o dalších svých knihách. Celý pořad a veškeré rozhovory byly opředeny vtipnými připomínkami moderátora Karla Šípa.

Tento pořad si můžete přehrát na webových stránkách České Televize.

http://www.ceskatelevize.cz/

Všechnopárty 5. 2. 2008 - 20:30


FRANTIŠEK NOVOTNÝ, ONDŘEJ NEFF A ONDŘEJ MÜLLER o JULESU VERNEOVI

O pár dní později, v pátek 8. února 2008, nám František Novotný připomenul sto osmdesát let od narození zakladatele moderní science fiction Julese Vernea v pořadu Historický magazín, kam si pozval Ondřeje Neffa a ředitele nakladatelství Albatros Ondřeje Müllera, aby se společně vrátili nejenom k tvorbě a životu francouzského literáta, ale i k dopadům jeho tvorby na dvacáté století. Více však naleznete na stránkách pořadu:

V pátek osmého února uplynulo už sto osmdesát let od narození Julesa Verna. Jeho knihy, jeho jasnozřivé technické nápady, jeho nejznámější postavy jako kapitán Nemo, jeho podivuhodné cesty po všech světadílech i po vesmíru - to vše jsou pojmy, bez kterých si své dětství neuměly představit celé generace čtenářů. Může Verne ještě i dnes oslovit dětské čtenáře, nebo jsou záhadou větší než jeho technické nápady některé okolnosti vzniku jeho knih? Proč zůstal dlouho nevydán a utajován jeho román Paříž ve dvacátém století a odkud bral Verne své výjimečné technické i geografické znalosti? Na tyto otázky budou v Historickém magazínu odpovídat programový ředitel nakladatelství Albatros Ondřej Müller a spisovatel Ondřej Neff. Konstruktér Jiří Mládek se pochlubí svým dílem, ke kterému jej přivedlo dávné okouzlení verneovkami. (zdroj: Česká televize)

Tento pořad si můžete přehrát na webových stránkách České Televize.

http://www.ceskatelevize.cz/

Historický magazín
9. 2. 2008 - 21:32

Bohužel, z důvodu autorských práv nemůžeme vysílat živě ani z archivu všechny pořady České televize nebo poskytovat příspěvky ve „stáhnutelném“ tvaru. Děkujeme za pochopení. Uvedené video je přehráváno přímo ze stránek České televize.

Marek Opluštil a Jan Pechanec


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...