12.12.2019 | Svátek má Simona


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
20.7.2009 11:10

Re: recenze

4) Pozor - Obojek nebo Monolit považuji za výborné věci, obojí je od Jany Jůzlové a nemám v těch povídkách s jejím stylem problém.

5) Souhlasím s tím, že Turkobijce patří k tomu nejlepšímu. Na druhou stranu, lze hodnotit  povídku, která je sice skvěle napsanou historickou fantasy, ale nijak nepřesahuje žánr, neplete hlavu a je to příjemné, ale "pouze" zábavné čtení (Turkobijce), lépe než povídku, která má originální nápad, nutí čtenáře přemýšlet a "zasahuje" do dnešního dění (Nový svět)? Asi raději přemýšlím...

20.7.2009 11:10

Re: recenze

Děkuji za vyjádření se a dovoluji si v několika drobnostech oponovat.

1) Můj názor na tvorbu Petry Neomillnerové je v recenzi vyjádřen - překvapila a hodnotím vysoko.

2) Medkova pointa není hodnocena. Doslova píšu "A to i přes pointu, kterou by Šarlej jistě nepohrdnul". Není to o tom, zda je pointa infantilní, jednoduchá atd. (ano, inteligentnímu čtenáři dojde poměrně brzy), ale o tom, že by tento druh pointy zcela jistě seděl Sapkowského hrdinovi...;)

3) U Novotného - souhlasím s tím, že co člověk, to názor. Ale při vší snaze o objektivitu mi přijde Novotného povídka jako nejlepší z antologie - přináší něco nového, originální nápad, zároveň je výborně napsaná a tři (resp. pět) roviny mi nevadí, spíše naopak.

16.7.2009 7:45

Re: recenze

*co člověk - to názor

16.7.2009 7:43

Re: recenze

inu, máte pravdu - co člověk, co názor. Z Mementa mori, které nastavilo vysokou laťku jsem byl nadšen, pak jsem přešel k Barve Saši Pavelkové a nemůžu si pomoct, ale nudil jsem se. Ta povídka málo graduje, čekal jsem strhující thriler, ale výsledek mě moc nenadchnul. Doufám tedy, že další povíky budou lepší. Nerad bych tento sborník poslal do horoucích pekel.

13.7.2009 22:02

recenze

Recenze na sborník je pečlivě, důkladně napsaná, ale jasně odráží subjektivní názory autora a to, k jakému stylu psaní osobně inklinuje. Mně třeba docela zklamala povídka Petry Neomillnerové, protože jsem z ní cítila, že je to na zakázku psaná macha a že si na tenhle úkol nechce vyplácat žádné zajímavější nápady, přestože tam nechybí takové ty její typické detaily a atmosféra, pro kterou ji známe a milujeme. U Medka mi připadalo, že ta pointa je naprosto infantilní, a povídka Františka Novotného je sice velkoryse navržená a dobře promyšlená, ale trochu překombinovaná. Tím chci říct, že pokud jde o tohle hodnocení, co člověk, to názor. Myslím, že autorovi recenze výrazně nesedí styl psaní Jany Jůzlové, protože podle mě té povídce v recenzi křivdí (postavy, jednotlivé motivy atd. tam mají svoji funkci, jsou dotažené a na tom prostoru, který byl k dispozici, fungují dobře) - i když Kanál rozhodně nepovažuji za její nejlepší dílo. Mmch, z Mementa se mně osobně asi nejvíc líbil ten Červenák... Každopádně je sborník na vysoké úrovni a asi si v něm každý najde něco, co opravdu ocení.