26.1.2021 | Svátek má Zora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Ivo Fencl 13.6.2008 0:44

Není nad

Není zkrátka nad NADinterpretace...! :-)

Otázka 30.5.2008 13:20

Otázka

Brána k lebkám se otevírá jednou z nich. Jak tedy mohla být tato lebka, která je "venku", získána?

Honza P. 30.5.2008 19:01

Re: Otázka

Třeba byly lebky za Orellanových časů volně přístupné a zavírat se začalo právě až po krádeži jedné z nich.

Indolog 1.6.2008 23:50

Re: Otázka

Anebo to byl jen jeden z více způsobů, jak tu bránu otevřít.

anais 30.5.2008 10:53

nesouhlas s apr body clanku

taohle je tak strasne "ukecaná" recenze ze to snad ani nemuze nikdo precist cely. nehlede na to ze paralely napriklad k Panovi prstenu mi prijdou vylozene nesmyslna. A moment kdy Indy potka uvidi Marion a Harrison udela vyraz jako kdyby mu preskocilo - to je nejgenialnejsi Harrisonuv vykon v tomto filmu! Harrison se od posledniho Jonese neobjevil (s par cestnymi vyjmkami jako treba Uprchlik) v zadnym nadprumernym filmu, rozhodne nic srovnatelneho s jeho filmy z let osmdesatych, a prave ten jeden zaber jako by vypadl puvodni triklogie Hvezdnych valek a starych dilu Indyho. Kouka z toho neuveritelna nadsazka a soucasne to pusobi strasne dojemne. Jako by se ten drsnak na par vterin promnenil v maly dite, ktery naslo svou ztacenou maminku....vsechny pozy z nej padaji a zustava jen neskryvana radost, prekvapeni...

Ivo Fencl 30.5.2008 11:33

Re: nesouhlas s apr body clanku

Viděl jsem to třikrát a nevím, podle mne Ford při setkání s Marion trochu přehrává.

Ale jen trochu a jinak je dost dobrý, herec to bezesporu je. I když skutečným hercem je samozřejmě spíš John Hurt (ten ale nemá ve filmu dost místa a taky jeho "text" je místy diskutabilní).

S tou proměnou v malé dítě je to ale pravda. Zřejmě jsem na to neměl či nemám tykadla a asi je to fakt dobrý. 

Ivo Fencl 29.5.2008 20:06

Návštěvnost ve čtvrtek 29. května 08 v Plzni

V sále multikina nás bylo šest. Současně však film běžel ještě ve druhém plzeňském multikinu v centru, takže předpokládám, že tam bylo víc lidí, protože "mé" multikino je na periférii. Navíc jsem byl "už" od půl čtvrté a dávají to zde už týden X krát denně ve třech sálech.

grr 29.5.2008 10:37

bože, bože

Už jen ty ilustrační fotky jsou vskutku odstrašující...:-). Že si s tím pohráli, no za ty prachy...žejo. Tuctová zábava autore, proč z toho dělat veledílo.

Ivo Fencl 29.5.2008 20:07

Re: bože, bože

Je to film právě tak na dvě až tři podívání.

Autor: 29.5.2008 7:23

Upozornění-varování

Vzhledem k prozrazování děje i mnoha detailů je tento text vhodnější číst ne při rozhodování o navštívení filmu, ale spíš pro prvním zhlédnutí filmu (aniž bych chtěl touto větou někoho strkat do kina). 

IF 29.5.2008 23:17

Re: Upozornění-varování-výsledky testů

Podle mých osobních "testů" začíná "emocionálním vyvrcholení" filmu od druhého útěku z tábora (autem), ale především potom ve chvíli skoku do řeky. Je to dáno jak hudbou, tak i kvantem už nakupených událostí, které má divák za sebou, především ale díky vytvoření sympatické "skupiny na útěku". Proplutí třemi vodopády je sice za hranicí pravděpodobnosti, ale příliš to nevadí a dojemná pasáž končí malebnou scénou, během níž je odhalen vchod za vodopádem. Toto místo filmu svým charakterem silně připomíná romány Sira Henry Ridera Haggarda (Doly krále šalamouna, Ona...) Také konec filmu lze označit za lehce dojemný (tedy ne svatbu, konec dobrodružství v Jižní Americe), ale tyto scény to už nepřekoná.