17.2.2020 | Svátek má MiloslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


FILM: Skanzen žánrů v jednotném stylu neboli Království křišťálové lebkyŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 11, poslední: 13.6.2008 0:44, přehled diskusí

Není nad:
Autor: Ivo Fencl Datum: 13.6.2008 0:44

Není zkrátka nad NADinterpretace...! :-)

Otázka:
Autor: Otázka Datum: 30.5.2008 13:20

Brána k lebkám se otevírá jednou z nich. Jak tedy mohla být tato lebka, která je "venku", získána?

Re: Otázka:
Autor: Honza P. Datum: 30.5.2008 19:01

Třeba byly lebky za Orellanových časů volně přístupné a zavírat se začalo právě až po krádeži jedné z nich.

Re: Otázka:
Autor: Indolog Datum: 1.6.2008 23:50

Anebo to byl jen jeden z více způsobů, jak tu bránu otevřít.

nesouhlas s apr body clanku:
Autor: anais Datum: 30.5.2008 10:53

taohle je tak strasne "ukecaná" recenze ze to snad ani nemuze nikdo precist cely. nehlede na to ze paralely napriklad k Panovi prstenu mi prijdou vylozene nesmyslna. A moment kdy Indy potka uvidi Marion a Harrison udela vyraz jako kdyby mu preskocilo - to je nejgenialnejsi Harrisonuv vykon v tomto filmu! Harrison se od posledniho Jonese neobjevil (s par cestnymi vyjmkami jako treba Uprchlik) v zadnym nadprumernym filmu, rozhodne nic srovnatelneho s jeho filmy z let osmdesatych, a prave ten jeden zaber jako by vypadl puvodni triklogie Hvezdnych valek a starych dilu Indyho. Kouka z toho neuveritelna nadsazka a soucasne to pusobi strasne dojemne. Jako by se ten drsnak na par vterin promnenil v maly dite, ktery naslo svou ztacenou maminku....vsechny pozy z nej padaji a zustava jen neskryvana radost, prekvapeni...

Re: nesouhlas s apr body clanku:
Autor: Ivo Fencl Datum: 30.5.2008 11:33

Viděl jsem to třikrát a nevím, podle mne Ford při setkání s Marion trochu přehrává.

Ale jen trochu a jinak je dost dobrý, herec to bezesporu je. I když skutečným hercem je samozřejmě spíš John Hurt (ten ale nemá ve filmu dost místa a taky jeho "text" je místy diskutabilní).

S tou proměnou v malé dítě je to ale pravda. Zřejmě jsem na to neměl či nemám tykadla a asi je to fakt dobrý. 

Návštěvnost ve čtvrtek 29. května 08 v Plzni:
Autor: Ivo Fencl Datum: 29.5.2008 20:06

V sále multikina nás bylo šest. Současně však film běžel ještě ve druhém plzeňském multikinu v centru, takže předpokládám, že tam bylo víc lidí, protože "mé" multikino je na periférii. Navíc jsem byl "už" od půl čtvrté a dávají to zde už týden X krát denně ve třech sálech.

bože, bože:
Autor: grr Datum: 29.5.2008 10:37

Už jen ty ilustrační fotky jsou vskutku odstrašující...:-). Že si s tím pohráli, no za ty prachy...žejo. Tuctová zábava autore, proč z toho dělat veledílo.

Re: bože, bože:
Autor: Ivo Fencl Datum: 29.5.2008 20:07

Je to film právě tak na dvě až tři podívání.

Upozornění-varování:
Autor: Autor: Datum: 29.5.2008 7:23

Vzhledem k prozrazování děje i mnoha detailů je tento text vhodnější číst ne při rozhodování o navštívení filmu, ale spíš pro prvním zhlédnutí filmu (aniž bych chtěl touto větou někoho strkat do kina). 

Re: Upozornění-varování-výsledky testů:
Autor: IF Datum: 29.5.2008 23:17

Podle mých osobních "testů" začíná "emocionálním vyvrcholení" filmu od druhého útěku z tábora (autem), ale především potom ve chvíli skoku do řeky. Je to dáno jak hudbou, tak i kvantem už nakupených událostí, které má divák za sebou, především ale díky vytvoření sympatické "skupiny na útěku". Proplutí třemi vodopády je sice za hranicí pravděpodobnosti, ale příliš to nevadí a dojemná pasáž končí malebnou scénou, během níž je odhalen vchod za vodopádem. Toto místo filmu svým charakterem silně připomíná romány Sira Henry Ridera Haggarda (Doly krále šalamouna, Ona...) Také konec filmu lze označit za lehce dojemný (tedy ne svatbu, konec dobrodružství v Jižní Americe), ale tyto scény to už nepřekoná.