28.9.2021 | Den české státnosti


FILM: Repli-Kate

30.1.2008 0:05

Repli-Kate - plakátTOPlistMax se svým přítelem a pomocníkem Henrym jsou mozkovým trustem, který zajišťuje jejich šéfovi profesoru Jonasi Fromerovi slávu. Replikátor zkoušejí na myších s jedinou vadou - po čase vybuchují. Max se setká s krásnou novinářkou Kate - jenže nevěří, že by měl u ní úspěch, a tak si vytvoří její klon. Navíc z něj (toho klonu, samozřejmě!) chce vychovat ideální protějšek muže - někoho, kdo s ním bude chodit na fotbal či do hospody. Profesor ale má vyšší (hodnostně vyšší - tedy své vlastní) zájmy a zmocní se jak klonu, tak originálu. Max ke všemu zjistí, nejen že je zamilován do skutečné Kate ale že i ona do něj. A tak se snaží celou situaci vyřešit.

Romantická, mírně erotická (slovně a prádelně erotická, víc nečekejte) komedie využívá motivu klonování ke generování groteskních situací. První linií je výuka Repli-Kate, která z replikátoru vyjde v dospělém těle s duší a znalostmi dítěte. Max ji učí společenskému chování, čemuž Repli-Kate vzdoruje s nevšedním talentem; scény při nákupu podprsenky jsou prostě nezapomenutelné, přestože tam neuvidíte nahé kůže víc, než na přehlídkovém molu. Druhou linií jsou záměny postav Kate a Repli-Kate, probíhající v některých pasážích stylem střídání apoštolů na orloji. Repli-Kate, s jejími výrazně volnými (a hlasitě deklarovanými) názory na sex a ještě výraznějším talentem zkoumat věci, které nezná, a Kate, energická novinářka vědeckého časopisu vybavená všemi atributy moderní dívky (včetně decentního, avšak velmi cílevědomého chování nejen v profesním, ale i v soukromém životě) tak vytvářejí scény plné kontrastu.

Ve dvojroli (Repli-)Kate si zahrála Ali Landryová, a povedlo se jí přepínat mezi oběma svým způsobem krajními povahami, James Roday a Desmond Askew dostali na starost postavy Maxe a Henryho a Eugene Levy si zaintrikoval jako profesor Fromer. Scénář podle vlastní povídky napsal Stuar Gibbs a režisérem byl Frank Longo. Film, uvedený do kin v roce 2002, produkovali Craig Perry a Warren Zide - spolupachatelé Prci, prci, prcičky (American Pie). V tomto filmu se dostali ve kvalitě slušný kus nad svůj nejvýdělečnější film - i když to je stále celkem jednoduchá prvoplánově zábavná komedie se sexuálním podtextem. Ale pokud si potřebujete odpočinout od starostí běžného života, je to přesně film, který se k tomuto účelu hodí.

Repli-Kate / Repli-Kate
Komedie / Sci-Fi
USA / Německo, 2002, 98 min
Režie:
Frank Longo
Hrají: Eugene Levy, Ali Landry, James Roday, Desmond Askew, Ryan Alosio, Kurt Fuller

pagi


Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!
Kolo štěstí se sebamedem: Vytočte si kosmetiku pro celou rodinu!

Celý týden hrajeme o 400 hodnotných cen a slevy na kosmetiku značek sebamed, sebamed PRO! a sebamed Baby. Vytočte si i vy na kole štěstí kompletní...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...