18.10.2021 | Svátek má Lukáš


FILM: Preview Piráti z Karibiku 3 – Na konci světa

22.5.2007

Piráti z Karibiku 3 - Na konci světa 10TOPlistAno, pirátská trilogie nám vyvrcholí již příští týden. V zahraničí ve středu 23. 5., u nás ve čtvrtek 24. 5. Pojďme se podívat závěru jedné z nejlepších filmových sérií na zoubek. Nejdřív se však ohlédněme do minulosti, do roku 2003, kdy to všechno začalo a do roku 2007, kde to všechno pokračuje…

Prokletí Černé perly

Psal se rok 1994 a Ostrov hrdlořezů s 90 000 000 rozpočtem vydělal pouhých 10 000 000 dolarů. Kvůli němu zkrachovala firma Carolco, která měla na svědomí například Terminátora 2. Vypadalo to, že filmům o pirátech je konec.

Pak ale přišel producent Jerry Bruckheimer, který stojí za takovými filmy jako jsou Král Artuš, Lovci pokladů. Chtěl natočit film za 140 000 000 dolarů, jenž by byl inspirovaný atrakcí v Disneylandu okořeněný o prvky fantasy a hororu.

Na konec dostal Bruckheimer zelenou. Na režisérkou stoličku si sednul Gore Verbinski (na kontě má takové filmy jako Hon na myš, Kruh, aj.). Scénář napsali Terry Rossio (Deja vu, Lovci pokladů, Godzilla, aj.) a Ted Elliott (Shrek, Zorro: Tajemná tvář, aj.). Hlavní role obsadili Johny Depp (za roli Jacka byl v roce 2003 nominován na Oskara), Orlando Bloom, Keira Knightley a Geoffrey Rush.

V roce 2003 vpluli Piráti z Karibiku do kin a za doprovodu skladby He´s pirate od Klause Badelta a za první víkend vydělali 46 630 690 dolarů (ve 3 416 kinech na světě) a 654 000 000 dolarů celkem.

Piráti z Karibiku 3 - Na konci světa 2Truhla mrtvého muže

Těžko říct, zda tvůrci Pirátů plánovali pokračování. Věděli, že film bude mít opět vysokou návštěvnost a že kina budou zaručeně praskat ve švech. Ovšem Piráti z Karibiku by nebyli ani z poloviny tím, čím jsou bez Johnyho Deppa. O něm je známo, že nikdy nehrál v žádném pokračování. To víte, ani přitažlivé vnady Keiry Knightley nezachrání všechno. Naštěstí však Johny souhlasil s tím, že si Jack střihne znovu. Vrátil se i Orlando Bloom jako Will Turner a Keira Knightley jako Elisabeth Swannová.

Roli nového padoušského piráta Davyho Jonese získal Bill Nighy (Underwold 2, Stopařův průvodce po Galaxii), do role Willova otce obsadili Stellana Skarsgarda (Král Artuš, Beowulf a Grendel, Vymítač ďábla: Zrození), lovce pirátů - lorda Becketta si stříhnul Jonathan Pryce (Brazil, Kletba bratří Grimmů) a pro roli věštkyně a čarodějky Tii Dalmy se naučila čarovat Naomie Harris (Miami vice).

Na režisérskou stoličku usedl opět Gore Verbinski, scénář napsali Terry Rossio a Ted Elliott. Za dirigentskou taktovkou vystřídal Klause Badelta Hans Zimmer.

Do dvojky se hodil rozpočet 225 000 000 dolarů a za první víkend vydělal ve 4 133 kinech a za prvních deset dnů čtvrt miliardy dolarů. Film navíc získal Oskara za vizuální efekty a ocenění za výpravu, střih zvuku, mix zvuku.

Současně s dvojkou se točil i třetí díl, jehož premiéra se blíží stejně rychle a neúprosně jako plně rozjetý rychlík…

Piráti z Karibiku 3 - Na konci světa 8 

Na konci světa

Piráti z Karibiku 3 - Na konci světaUplynulo sotva pár měsíců a Piráti z Karibiku jsou zpět. Jak vyplynulo z konce druhého dílu, je jasné o co půjde v Na konci světa. Členové posádky zničené Černé perly poplují společně s Barbarossou aby přivedli Jacka zpět na svět. Jacka najdou, ten s nimi nejdříve nechce jít, v traieleru se dokonce zeptá: ,,Proč bych s vámi měl jet? Čtyři z vás se mě pokusili zabít. A jednomu se to podařilo.“

Na konec s ním přece jen jede. Společně se vydávají do Singapuru, kde se koná sjezd králů pirátů ze čtyř koutů světa. Vítá je zjizvený pirátský kapitán Sao Feng (Chow Yun-Fat). A důvod sjezdu?

,,Bývala doba, kdy si piráti mohli dělat na světě, co chtěli. Naše doba se však chýlí ke konci. Naši nepřátele se spojili, aby nás zničili.“

Lord Backett získal na konci druhého dílu srdce Davyho Jonese. Nyní ho ovládá a s jeho pomocí touží vyhladit piráty.

Z traileru si můžeme domyslet, že piráti se spojí a vytáhnou proti Backettovi. Ona závěrečná bitva se odehraje uprostřed vodního víru, kde na sebe budou pálit z děl. Jack se utká s Davym Jonesem, v záběru je vidět, o co bojují.

Další co vás zcela jistě překvapí bude Will a Elisabeth, kteří budou oděni v pirátském oblečení a Barbarrosa, který se normálně baví s Jackem, jako kdyby ho právě Sparrow neměl na svědomí…

Česká premiéra je 24.5. A pro fanoušky téhle série je prostě návštěva kina nutnou povinností.


Piráti z Karibiku 3: Na konci světa
Žánr: pirátská fantasy
Režie: Gore Verbinski
Fakta: USA 2007, 168 min., titulky
Nehodnoceno…………………………?%

Martin Stručovský


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...