20.10.2021 | Svátek má Vendelín


FILM: Méďa Béďa (Yogi Bear)

3.2.2011

Tento text naleznete i na www.sarden.cz, kde můžete bez registrace diskutovat a využívat mnoha dalších výhod.TOPlist

Recenze: Méďa Béďa [Yogi Bear] - 40%

V parku Jellystone žije malý medvěd a velký medvěd. Oba mluví. Strážce Smith je na ně naštvaný, ale když hrozí uzavření parku, hodí se mu jejich pomoc...

Méďa Béďa má své místo v srdcích nás "starších", protože jsme vyrůstali na jeho celovečerním filmu od Hanna Barbery, který má i dnes svou nadčasovou poetiku - aspoň mi to tak připadá.

Je nutno upozornit, že pokud má nový Méďa Béďa nějakou poetiku (a netvrdím, že žádnou nemá), je to poetika zcela odlišná od "našeho starého" Médi Bédi. To reflektuje koneckonců i český dabing, ve které se Ďželystoun jmenuje Želéstoun, Bubu se jmenuje Bubík a mluví úplně jinak než Aťka Janoušková.

Kromě toho je děj tak nějak kokotsky předvídatelný a nudný a přiznám se, že se mi nechce ověřovat, zda byl stejně kokotský i děj onoho starého filmu, jenom mi to tehdy tak nepřipadalo, protože jsem byl naivní komunistické děcko...

Musím pochválit technické aspekty filmu, protože zakomponování digitálních medvědů do reálného lesa je zvládnuto velmi dobře (i ve 3D), medvědi jsou legračně animovaní, lesy jsou krásné (i když se myslím natáčelo v Kanadě, ne v USA) a pokud medvědi provádějí grotesková alotria, není nepříjemné se na to koukat.

Bohužel, ve filmu (který rozhodně není nijak dlouhý) je velká spousta scén, ve kterých není žádná groteskovost a žádná animovaná zvířátka, a jenom v nich kují své pikle lidi, a to především:

Jejich scény (kterých je větší polovina) jsou v lepším případě nudné, v horším případě nechtěně strašidelné.
A film končí úplně jinak než vidíte v tomto videu, takže palec dolů:

Převzato z filmového blogu Františka Fuky FFFILM.fuxoft.cz. FFFilm, jehož autorem je František Fuka, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Nezasahujte do díla 3.0 Česko.

František Fuka


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...