10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


FILM: Levná DVD na stáncích: hororový thriller Hamiltonovi

13.10.2009 0:05

Hamiltons HamiltonoviTOPlistKdyž taťka upír a mamka upírka nezodpovědně umřou a zůstane po nich pět upírčat, rozhodně to nevěstí nic dobrého – ani pro ta upírčata, ani pro jejich okolí.

Pět osiřelých sourozenců Hamiltonových se snaží navenek budit zdání normální rodiny. Nejstarší David si už vydělává a na mladší sourozence dohlíží, z mladších dvojčat Darlene chodí do střední školy a její bratr Wendell vypomáhá Davidovi, ještě mladší Francis také chodí do střední školy, a nejmladší Lenny je tak podivný, že je trvale uzavřen ve sklepě.

Budit zdání normální rodiny – no, berme to s rezervou. David každé ráno vaří snídani, kterou však nikdy nikdo nejí. Dvojčata Darlene a Wendell si to rozdávají mezi sebou, a nejmladší Lenny by nejraději pozabíjel každého, kdo se dostane do jeho blízkosti.

A samozřejmě všichni touží po krvi, protože nic jiného nemohou požívat.

Hamiltonovi 2A v takovémto prostředí vyrůstá pubescent Francis. Navíc se celá rodina musí velice často stěhovat, protože výskyt pohřešovaných osob v jejím okolí narůstá geometrickou řadou.

Pokud někdo od filmu Hamiltonovi očekává další stupidní slasherskou variaci o partě teenagerů majících IQ tykve, kteří narazí na vidláckou rodinu s IQ ještě menším, pak se šeredně mýlí.

Ač náznaky drastických scén se ve filmu občas objeví, nejsou podstatné, protože film není vyprávěn z pohledu obětí, ale z pohledu Francise, který úkorně vnímá nejen to, že on i jeho sourozenci jsou upíři, ale i psychotické úchylky svých sourozenců. Jemu je obětí líto a ve skrytu duše se stydí za to, co je. Rád by se svému osudu vzepřel, ale není to tak jednoduché. Nejen že je ostatními sourozenci hlídán, ale nejstarší David navíc téměř výlučně obstarává pro celou rodinu dostatek krve. Odejít od sourozenců tedy pro Francise znamená odejít od zdroje potravy, nehledě na to, že nemá kam jít.

Hamiltonovi 3Ale jednou Francisův pohár přeteče a on i s jednou z obětí uteče. Podaří se mu ovládnout onu strašně silnou chuť na čerstvou krev, či nikoliv?

Americký hororový thriller Hamiltonovi je po záplavě bezduchých do kolečka se opakujících slasherů vítaným a milým překvapením. Není to primárně film o násilí, ale o snaze a touze vymanit se z předurčení osudu.

Bohužel (nebo možná bohudík) je to „béčko“ jak vyšité. Proto se není na místě pozastavovat nad občas hloupými dialogy, nad nelogičnostmi děje či nad topornými hereckými výkony. Je však záhodno ocenit na skromné poměry úspěšnou snahu o netradiční velice dobře koukatelný přístup.

Hororový thriller Hamiltonovi vydal Blue Sky Film a na stáncích se objevil ve čtvrtek 8.října 2009.

Hamiltonovi (The Hamiltons); USA, 2006
režie: The Butcher Brothers (pseudonym Mitchella Altieriho a Phila Florese)
hrají: Cory Knauf, Samuel Child, Joseph McKelheer, Mackenzie Firgens, Nicholas Fanella

Jiří Halama


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...