10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


FILM: Co nás čeká na plátnech kin? 7-8/2009

5.7.2009 15:05

TOPlistČerven zakončili Transformeři a červencovou nadílku fantastických filmů odstartovala Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů. Další příběh mamuta Mannyho, lenochoda Sida a šavlozubého tygra Diega, kteří se tentokrát společně s mamuticí Elliie (která si už nemyslí že je vačice) a veverkou Scrat propadnou pod ledovce a dostanou se do jeskyně ve které se uchovává druhohorní klima - a spolu s ním i obří dinosauři...


Nikdy nekončící honba za žaludem


Veverka potkává veverku svých snů?


Trailer

Od 9. července se můžete vydat na nejnovější český horor T.M.A. režiséra Juraje Herze (Spalovač mrtvol, Panna a netvor, ...). Podle dosavadních statistik na csfd.cz se hodnocení pohybují od naprostého zatracení až po špičkový snímek. Trailer nabízí nemálo krvavé podívané (slabší povahy by si ho měly odpustit), ale zároveň působí trochu nevyrovnaným a nic neříkajícím dojmem. Což napravuje anotace...
Rockový hudebník a výtvarník Marek se po letech vrací do starého venkovského domu, kde prožil dětství. Při malování obrazů se pokouší zapomenout na dosavadní divoký způsob života. Místo toho ho však atakují vzpomínky na podivné události , které úplně vytěsnil z paměti . Nejde jen o tragicky zemřelé rodiče, ale i o sestru, s níž Marek vyrůstal a jež je nyní v psychiatrické léčebně. Osamělý hrdina začíná podléhat energii tajemného místa a odhalovat pozadí děsivých tragédií, jež se v domě kdysi odehrály… Klasik českého filmu Juraj Herz navazuje na žánr psychologického hororu v duchu svého legendárního Spalovače mrtvol (1968). Ani T.M.A. není pouze žánrovým vyprávěním plným tísnivého napětí: příběh z přítomnosti, hluboce poznamenané minulostí, nabízí závažné podtexty a souvislosti. „Na Himmlerův rozkaz nacisté vraždili děti i dospělé, kteří měli Downův syndrom nebo nějaký jiný psychický problém,“ uvádí režisér. „A právě to jsem chtěl do filmu dostat.“ [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Na 16. července 2009 netrpělivě čekají milióny fanoušků obrýleného mladistvého čaroděje Harryho Pottera, který se po šesté vrací do Bradavic a podruhé pod režijní taktovkou Davida Yatese (HP a Fénixův řád). Harry Potter a Princ dvojí krve se zdá být ještě nadupanější, než vše co bylo předtím.
Harryho (Daniel Radcliffe) šestý školní rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích je pokažen válkou mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra v níž náš hrdina s jizvou ve tvaru blesku na čele buď vyhraje, nebo zemře. Profesor Brumbál ho zasvětí do temné minulosti Toma Riddlea (Christian Coulson) a přitom poodhalí příčinu Voldemortovy (Ralph Fiennes) nesmrtelnosti. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se na kouzla z ní i přes Hermionino (Emma Watson) varování stále víc. Válka mezitím zasahuje i do domácnosti Harryho spolužáků v té nejnepředstavitelnější podobě a začátek konce se blíží...

30. července 2009 se konečně dočkáme i české premiéry dalšího Proyasova (Vrána; Já, robot) snímku Knowing, chcete-li Proroctví, v hlavní roli s Nicholasem Cageem.
V roce 1959 byla jako součást slavnostní ceremonie, na počest otevření nové základní školy, uložena časová kapsle. Ta obsahovala výkresy některých studentů a jeden list papíru se zdánlivě náhodnými řadami čísel. O padesát let později je kapsle znovu vykopána a list s čísly se dostane do rukou profesora Johna Koestlera (Nicolas Cage), kterému se číselná řada podaří rozluštit. Vzkaz přesně předpovídá všechny strašné události a katastrofy, ke kterým došlo v uplynulých letech. Obsahuje data , místa i počty obětí. Jak se Koestler prokousává dokumentem, zjišťuje, že mu přebývají tři události. Tři věci, ke kterým ještě nedošlo. A pokud ten papír říká pravdu, poslední z nich zničí svět. John se pouští do zoufalého závodu s časem, ve snaze předpovězeným událostem zabránit, ale katastrofy si žádají oběti a tou poslední může být i on sám.

Ve stejný den se dočkáme premiéry dalšího australského snímku Mary a Max. Jedná se o celovečerní animovanou prvotinu Adama Elliota. Příběh dvou přátel, kteří spolu komunikují prostřednictvím dopisů a dělí je od sebe značný věkový rozdíl a půlka světa... Snímek zahajoval festival Sundance.

Po menší přestávce se můžeme těšit na 13. srpna a komiksovou legendu G. I. Joe. Filmová adaptace ponese podtitul The Rise of Cobra. Trailer slibuje akční oddechovku a režie Stephena Sommerse slibuje navíc i trochu legrace a napětí (Mumie, Mumie se vrací, Van Helsing).
Legendární řada hraček od Hasbro Toys, k jejichž výrobkům patří také mimojiné nedávno na plátně oživení Transformers, společně s animovaným seriálem a komiksem inspirovaly Paramount pictures k natočení sci-fi akce G. I. Joe. Můžeme se těšit na rozličnou partu dobráků, ke kterým patří neslyšitelný ninja Snake-Eyes, který mistrně vládne nejen mečem, ale také automatickými pistolemi, charizmatická hrdinka Scarlett a jejich velitelé Hawk s Dukem. Parta G. I. Joe musí odvracet útoky teroristické organizace zvané COBRA, která chce ovládnout svět. Elitní teroristický zabiják ninja Storm Shadow vyrostl a byl pokrevním bratrem na opačné straně stojícího Snake-Eyese, což nám celý příběh zkomplikuje. Režie se ujal Stephen Sommers (Mumie, Van Helsing).

20. srpna 2009 si premiéru v českých kinech odbyde animák Vzhůru do oblak a horor Hrůza v Connecticutu.
Vzhůru do oblak režíroval Pete Docter, tvůrce animáku Příšerky s. r. o.. DVD vydání je již naplánováno na prosinec 2009. Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiální text distributora)

The Haunting in Connecticut patří k režijnímu debutu Petera Cornwella. Film je natočen podle skutečné údalosti, která hrůzou mrazí krev v žilách. Příběh o rodině, které se po přestěhování do nového domu, změní život v noční můru. Zlo se zaměří na jejich náctiletého syna. Vždycky platí, že realita je děsivější než fikce a strach v tomto případě je bez pochyb "opravdový". LIVINGDEAD) Což musím potvrdit, poněvadž se jedná o velice dobře zvládnutý, děsivý a napínavý horor.

Prázdniny uzavře kontroverzní krvavá řežba Quentina Tarantina: Inglourious Basterds. 27. srpna 2009 se společně můžeme vydat do Třetí říše, abychom byli svědky likvidace předních nacistických důstojníků Hanebnými pancharty. V hlavní roli se těšte na Brada Pitta.
Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte ve Druhé světové válce podle Quentina Tarantina. Vítejte ve světě, kde historická realita ustupuje lehce brutálnímu pohádkovému vyprávění jednoho z nejkontroverznějších režisérů současnosti. On sám přitom tvrdí, že se poetika Hanebných panchartů asi nejvíc přiblížila náladě filmu, který mu udělal jméno – násilnické černočerné komedii Pulp Fiction – Historky z podsvětí...

Jan Pechanec


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...