29.6.2022 | Svátek má Petr, Pavel


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marek Küchler 17.1.2010 19:52

Opera

Každý, kdo už v této diskusi něco napsal, má v něčem pravdu. Celý film je řadou notoricky známých klišé, jde to tak daleko, že jsem měl chvíli dojem, že se dívám na nějaké pokračování Vinettoua. Ten scénář je tak slabý, až by člověk brečel, jenomže tak to je u většiny příběhů, a nejenom filmových.

 Nevím, jestli si to uvědomujete, ale nejvíce idiotské příběhy a zápletky mají operní libreta; a přesto jsou některé opery vpodstatě NESMRTELNÉ - kvůli hudbě.

"Avatar" je na tom stejně. Příběh je slabý, ale VIZUÁLNÍ iluze je DOKONALÁ, je tak dobrá, až by člověk brečel. A neříkejte, že ne.

Na ten film by se nemělo chodit s nějakými idiotskými 3D brýlemi, ale s ucpávkami do uší a sledovat ten film bez dialogů. Svým způsobem je ten film skutečně perfektní: vytváří nádhernou iluzi cizího a krásného světa na Pandoře. Nic víc. O nějakém ekologickém poselství, které je Cameronovi předhazováno, nemá význam mluvit, to je nesmysl. "Avatar" je prostě tresť romantického příběhu, ryzí romantika. A nad takovým příběhem se nepřemýšlí, na ten člověk hledí a snaží se s ním splynout a poddat se mu.