21.10.2021 | Svátek má Brigita


FAN TV: Fénixcon 2006

15.12.2006

Fénixcon 2006 CedulePodle ohlasů v diskuzi a celkem příjemné návštěvnosti bych si dovolil tvrdit, že jste projekt FanTV přivítali s nadšením. Jak Petr Čáslava (nejenom duchovní otec projektu) naznačil, tento projekt se rozvíjí závratnou rychlostí a proto hned v úvodu přinášíme několik podstatných změn.

TOPlistKvůli mediální podpoře zaštiťuje FanTV server Fantasy Planet ve stejnojmenné rubrice.
Pro čtenáře Sardenu to bude znamenat jisté ochuzení a případné zpoždění následujících vysílání. Vše však najdete ke stažení komplet v pravidelných intervalech. První část rozhovorů s osobnostmi, které zvědavá kamera načapala na Fénixconu, je ke stažení ve dvou rozdílných velikostech na SciFiWorldu: verze pro iPod (104 MB) a verze pro TV (237 MB).

FanTV 02
Druhy dil video podcastu o SF, F a H

  • Hlavni tema: Fenixcon
  • Hoste: Tomas Stipsky (o knizni burze)
  • Martin Fajkus a Petra Neomillnerova (o Legii Nesmrtelnych)
  • Vlasta Talas (o Zemeplose)

Celkova stopaz: 27 minut

Vyroba: Petr Caslava, guru Pechy, Silver, Vaclav Pravda


Samozřejmě se toho natočilo mnohem více, další vysílání však očekávejte pravidelně každých 14 dní. Jako perličku pro vás máme příslib ilustrátora Jiřího Šnebergera, který se pokusí navrhnout logo fanovské televize. Poslední záležitost se týká moderátorů, ale o tom už více Petr Čáslava:

Tým by se měl skládat, řekněme ze tří moderátorů (nejlépe i s účastí něžného pohlaví), kteří by se střídali v jednotlivých příspěvcích a hlavně by se mohli střídat na conech, takže by jeden moderátor nemusel absolvovat úplně všechny cony. Mělo by se jednat o mladé lidi s pokud možno výrazným projevem, kteří se navíc orientují ve fantastice a fandomu. Pochopitelně jim nesmí vadit, že na conu stráví i několik hodin natáčením a ne zábavou. Vím, že to bude těžké. Výměnou toho FanTV zatím moc dát nemůže - zviditelnění, možnost navázání kontaktů, pocit dobře odvedené práce... Zájemci se mohou ozvat na redakční e-mail Sardenu (sarden@pagiserver.cz).

Ti z vás, kteří se nechtějí zdržovat stahováním, mají možnost pustit si streamovaný rozhovor s Vlastou Talešem níže (opět z osvědčeného You Tube).


Moderátor Václav Pravda nakonec zachránil celý projekt Fan TV, neboť se Silverovi udělalo nevolno a nemohl pokračovat v natáčení. Vlasta Talaš vypráví o tom, jak se dostal k vydávání Úžasné zeměplochy, připomene kolik zatím v tomto rozsáhlém cyklu vyšlo knih a nastíní něco málo ze života Terryho Pratchetta.

Misc.video({ type: "youtube", data: "ym2abypgQGc", stats: "", ratio: 16/9 });

Rozhovor pokračuje zjišťováním o další produkci Terryho Pratchetta. Dozvíme se o muzikálech inspirovaných Zeměplochou, slovenské Úžasné Plochozemi a jejím překladateli do slovenštiny, Vlastově návštěvě anglického conu věnovaného Discworldu.

Zajímavá je určitě informace o chystaném filmu Otec prasátek, který chystá stanice SkyOne. Uvidíme, za jak dlouho se k nám tato dvoudílná minisérie dostane. Smrtě například namlouval vážený herec Ian Richardson (Info o filmu naleznete zde). Terry Pratchett oslaví v příštím roce šedesátiny a my se dozvíme, co by nás mohlo čekat. Nejspíš by se jednalo o jedno z posledních autorových turné po Evropě.
Po příslibu brzkého shledání za 14 dní už nás čekají pouze závěrečné titulky.

Jan Pechanec


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...