26.10.2021 | Svátek má Erik


EDITORIAL: První tématický týden za námi

26.1.2009 12:05

PechyTOPlistPodle dostupných ohlasů se vám tématicky zaměřený týden líbil. Na tomto místě patří mé díky zejména Ivo Fenclovi, Janě Beranové, Alče, Pagimu, panu profesoru Hilskému a dědicům práv po překladateli Josefu Schwarzovi. Děkuji vám.

Osobně jsem rád, že se podařilo nashromáždit celkem jedenáct textů mapující nejenom život a dílo Edgara Allana Poea, ale také ty, které nám ukázaly, jak dalece jeden člověk ovlivnil vývoj v několika specifických žánrech - ať už detektivce, hororu nebo poezii. Z čistě redaktorského postu však mám výhrady sám k sobě, protože jsem si představoval rozmístění článků v prostoru a čase deníku o sci-fi trochu jinak. Jako oběť chřipky bych si sám mohl ledacos omluvit, ale je to zbytečné. Další mé díky patří wiwi, která o tomto týdnu informovala na Fantasy Planet a umožnila tak částečně naplnit můj impuls, proč se věnovat právě EAP. Nedávno mě totiž překvapilo, že dospívající generace čtenářů se se svými znalostmi díla Poea nemůže vesměs pochlubit.

Seznam článků, které souvisejí s E. A. Poem naleznete na konci tohoto úvodníku. Několik dalších řádků věnuji tomu, co vám na stránkách Sardenu nabídneme tento týden.

Těšit se můžete na další hororovou recenzi Jiřího Halamy, ukázku z nově vydaného románu Kmen Andromeda a pár knižních recenzí. Abychom dohnali fandomový shon ve světě, musíme vás informovat o nominacích na Oskary a Zlaté maliny, které se opět pokusíme okomentovat. Informační servis doplníme několika bleskovkami a nominacemi na zahraniční literární ocenění...

Seznam článků:

Další články na Neviditelném psu:

Jan Pechanec


Advantage Consulting, s.r.o.
PROJECT MANAGER / LAUNCH MANAGER Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 80 000 - 110 000 Kč

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...