23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


DRBY: Terminátor 4, ...

18.5.2007 0:30

TerminatorTOPlistTerminátor 4 přichází. Ano, je to tak. Společnost Halcyon 10. května 2007 oznámila , že koupila práva na tuto filmovou ikonu od Andy Vajna a Maria Kassara s plány na vytvoření čtvrtého (a pátého, a šestého) snímku. Film už je avízován na rok 2009 (ne-li dříve) a scénáře se ujme dvojice John Brancato a Michael Ferris (mimo jiné napsali skript pro T 3: Rise of the Machines nebo thriller s M. Douglasem Hra). Podle prvních informací by ve filmu měl vystupovat asi třicetiletý John Connor, který povede lidstvo proti strojům (jak se dalo předpokládat). Halcyon Company práva koupila se vším všudy a získala dokonce procenta ze zisku z T3. Milovníky této trilogie nejspíš nepotěší, že se zatím ani v nejmenším neuvažuje o povolání režiséra Jamese Camerona, který vdechl život prvním dvěma filmům. Na druhou stranu už je jisté, že se ve filmu objeví Arnold Schwarzenegger. Sice v současnosti guvernéruje v Kalifornii, ale Halcyonu dovolil použít svou podobiznu v plánovaných filmech, holt, počítačová animace už na to má. Pokud bůh dá, pak by se mohl naživo objevit v nějaké menší roli.

Peter JacksonSteven SpielbergSteven Spielberg a Peter Jackson spojují své síly a vypadá to, že se pustí do režírování belgického komiksu Tintinova dobrodružství od Georgese Remiho. Oba slavní a známí režiséři pro společnost DreamWorks plánují natočit tři filmy za použití 3 D animace (vlastně už je to jisté - Jacksonova domovská společnost WETA Digital nedávno dokončila ukázkových 20 minut, na jejichž základě byla celá “trilogie“ definitivně odklepnuta.). Každý z rejžů by tedy měl natočit po jednom snímku, ve hře tak zůstává jeden režisérský post. Režiséři si už vybrali tři příběhy z třiadvaceti (napsaných mezi lety 1929 až 1976). Podle statistik se příběhů o tomto detektivovi prodalo přes 200 miliónů kopií a každý rok zaujmou na dva melouny nových fanoušků. Budeme sledovat, co se z toho vyklube, neboť Spielberg chce nejprve dokončit Indyho 4 a Jackson adaptaci bestselleru Lovely Bones. Spielbergovi se tak plní jeden z jeho dlouholetých snů, protože o něčem takovém prý snil více než 25 let.

Joanne RowlingOkolo sedmého Harry Pottera se točí spousta zpráv, takže si je zmíníme pěkně ve zkratce. Kniha sice vyjde až o prázdninách (týden po červencové přemíéře), ale už teď je předobjednáno milión výtisků, což nakladatele a autorku jistě těší. Možná proto prosí J. K. Rowlingová všechny zainteresované strany, aby nevyzradily tajemství závěrečného dílu. Což je určitě chvályhodné, vždyť připravit čtenáře, kteří si román stejně koupí o požitek by nebylo hezké. S tím také souvisí možnost přečíst si na internetu kolující sedmý díl, o němž Rowlingová ujišťuje, že se jedná o podvrh (prý velmi zdařilý), neboť závěr heptalogie zná pouze ona a další tři lidé z redakčního týmu nakladatelství Bloomsbury.
Na film se zase těší nejenom milióny čtenářů, ale určitě také další z těch, kteří s cyklem zatím neměli tu čest. Po prohlášení (a jeho následném stažení), že Emma Watsonová nebude hrát Hermionu je tu další zajímavost a v některých směrech ne malá nebo ne velká.
Studio Warner Bros. totiž vydalo dvě verze plakátů k nejnovějšímu dílu svého blockbusteru a každý si může všimnout, že jistá část Hermiony na nich je na verzi pro IMAX kina poněkud odlišná. Má tam trošku dramatičtěji osvícený rozcuch, malinko užší pas a poněkud větší poprsí. Těžko říct, zda WB pro normální plakát prsa zmenšovala, nebo naopak pro IMAX plakáty její vyvíjející se přednosti zvýrazňovala, ale porovnání obou obrázků je poměrně zajímavé:

Harry Potter Hermiona Emma Watson prsa

Závěrečný "drb" se týká nového českého knižního rekordu:
Loni v Česku vyšlo 18 455 knižních titulů, což historický rekord. Ve srovnání s rokem 2005 počet vydaných knih vzrostl téměř o sedmnáct procent. Letos zatím vyšlo 2201 knižních publikací.
Nejaktivnějším vydavatelem byla podle Svazu českých knihkupců a nakladatelů loni společnost Euromedia Group, která v roce 2006 vydala 468 titulů. Firma, která si udržuje prvenství více než pět let, vlastní například značky Ikar, Odeon nebo Knižní klub.
Více...

(podle SciFi.com, FilmPub.cz a Show.idnes.cz)

Jan Pechanec


PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně
PŘÍBĚH ZE ŽIVOTA: Těhotenství bylo bezproblémové, později měl malý Honzík epileptické záchvaty i 30krát denně

Šestiletý Honzík Hanuš se narodil s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky. Když bylo malému půl roku, lékaři mu diagnostikovali opoždění...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...