23.1.2021 | Svátek má Zdeněk


DRBY: Indy IV, Harry Potter 7, Kief ve filmu a remake Barbarelly

8.2.2007

Joanne RowlingTOPlistPotter VII A Best-Seller

Na tyto prázdniny čekají snad všechny děti na světě (alespoň angličtiny znalé), protože se má objevit závěrečný (sedmý) díl příběhů o brýlatém chlapci Harrym. Rowlingová se ráda nechává slyšet, že se jedná o posledního Pottera a závěrečná kniha Harry Potter and the Deathly Hallows ("Harry Potter a Smrtící posvěcení") se má na pultech objevit 21. července 2007 (v ČR nejdříve na Vánoce 2007). Za zmínku stojí nadšení, se kterým knihu přijímají čtenáři a prodejci (a to ještě nevyšla). Na několika serverech (Amazon.com, Barnes & Noble.com, ...) se sedmý Potter stal bestsellerem a na některých dokonce disponuje hodnocením obsahu (čtyři a více hvězdiček z pěti). Šílenství lidí okolo série, které se doposud prodalo více než 325 miliónů výtisků, ve více jak 64 jazycích, zdá se, nezná mezí. Uvidíme, jak po vydání román dopadne, když takový Princ dvojí krve zakoupilo během čtyřiadvaceti hodin po vydání téměř sedm miliónů lidí. Jedno je jisté, ať už Harry zemře nebo nikoliv, knihkupci a vydavatelé budou plesat nadšením.

Steven SpielbergIndy IV Opens In May '08

Filmový server BoxOfficeMojo.com uvolnil první informaci o vpuštění Indyho čtyřky do kin. Přestože se vlastně teprve nedávno rejža a další lidé okolo dobrodružného filmu dohodli na podobě scénáře, budí to trochu pochybnosti. Paramount mluví o 22. květnu 2008. Studio dále poskytuje informace o začátku produkce během letošního června. Snad se Ford natáčení dožije. Scénáře se ujal zkušený David Koepp. Režie pak nikdo menší, než-li Steve Spielberg.

Kiefer SutherlandSutherland Stars In Mirrors

Kiefer Sutherland získal po nějaké době přízeň publika a filmařů díky seriálu 24 (se špatným dabingem a ve špatný čas u nás na Nově seriál propadl, ačkoliv se jedná o velice napínavé akční drama). V dubnu by se měla dotočit již šestá řada seriálu a neseriálový režisér Alexander Aja (The Hills Have Eyes, Haute tension) si představitele hlavní role vyhlédl do chystaného hororu The Mirrors. Zatím se o snímku mnoho neví, kromě naznačení příběhu, ve kterém figurují podivná zrcadla a z nich se objevující zlo. Natáčet se začne v květnu, převážně v Rumunsku, divák se může těšit na další vypointovaný a nejspíš nechutně krvavý horůrek. Konec natáčení se očekává v červenci, protože Kiefa volají povinnosti v roli agenta Jacka Bauera.

Jane FondaNew Barbarella In Works

Producent Dino De Laurentiis potvrdil své plány s natočením dalšího remaku, tentokrát chuťovky, která odstartovala kariéru Jane Fonda, s názvem Barbarella (Roger Vadim, podle franc. komiksu). Původní film z roku 1968 byl na své poměry pojat hanebně odhaleně jako soft erotika a mnozí z pamětníků ho buď vychvalují nebo zatracují. Však také text distributora slibuje možná více než moc:
Píše se rok 40 000. Anti-gravitační sex-bomba Barbarella je ze svého klidného poletování vyrušena žádostí prezidenta Země, aby zachránila svět před zlými úmysly vědce Durana Durana. Komiksová estetika, erotický pohled a vtipný nadhled Rogera Vadima vytvořily koncem 60. let vytříběně legrační podivnou podívanou. (oficiální text distributora)
Režie by se měl ujmout Peter Weber (točil něco pro TV a čtvrté pokračování osudů Hannibala Lectera - Hannibal Rising - tentokrát bez Hopkinse, to víte - prequel). Sám De Laurentiis o filmu mluví jako o ženském Jamesi Bondovi ve vesmíru (haha). Pro uklidnění nutno podotknout, že projekt zatím nedostal zelenou.

podle SciFi.com

Jan Pechanec


Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek
Chleba přímo od krajánka: Ochutnali jsme nové pečivo Odkolek

V redakci jsme měli možnost otestovat dva nové chleby Odkolek. Mají vysoký podíl žitné mouky a nádherně propečenou kůrku, která láká k ochutnání už...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...