21.10.2021 | Svátek má Brigita


DRBY: Evropský web pro autory, P. K. Dick Award, Narnie 2

12.1.2006

logo euMaďarská autorka fantastiky Ilona Hegedus rozjela zajímavý webový server European Reader, autorčin blog, který si dal za úkol vytvořit jednotnou komunitu autorů, vydavatelů a editorů, obzvlášť z Evropské unie. Po vystudování angličtiny a knihovnictví se bezúspěšně pokusila takovou organizaci najít. Velice ji udivilo, že takový server nenašla, takže vzala vše do svých rukou. Jak se ji to podařilo můžete hodnotit po kliknutí na odkaz výše, případně na stránkách EU Writers group. Autorka, žijící v Bukurešti, vydala několik povídek a knih z oblasti sci-fi, fantasy, hororu a poezie. Pro účast na jejím počinu je důležité zdatně vládnout angličtinou, jakýmsi stmelujícím univerzálním jazykem.
Do 14. ledna 2006 probíhá anketa, kde čtenáři mohou volit nejlepší e-zin. Samozřejmě můžete vyplnit políčko toho svého, řekněme vysloveně českého ;-).
Tento počin by neměl zůstat bez povšimnutí zejména našich autorů, vydavatelů a editorů, už jen proto, že mohou navázat nové osobní a profesní vztahy, seznámit se s jinou, než-li anlo-americkou a polskou fantastikou a celkově obohatit žánr.

Byly oznámeny nominace na prestižní Cenu P. K. Dicka, udělovanou nejlepším knihám vyšlým v USA v podobě paperbacku (brožovaným). Tato cena se uděluje od roku 1983. Sponzoruje ji Philadelphia SF Society a předávací ceremonie probíhá každoročně na Norwesconu. U nás s tímto oceněním vyšly například Brány Anubisovy od Tima Powerse nebo naposledy Půjčovna masa Richarda K. Morgana. Seznam oceněných prací naleznete na SF Site. Letos byla nominována tato díla:

  • Cowl, by Neal Asher
  • War Surf, by M. M. Buckner
  • Cagebird, by Karin Lowachee
  • Natural History by Justina Robson
  • Silver Screen by Justina Robson
  • To Crush the Moon by Wil McCarthy

Kasovní úspěch Letopisů Narnie rozhoupal studio Walta Disneye natolik, že už oznámili natáčení pokračování této sedmidílné ságy. Film ponese název Princ Kaspian (Prince Caspian). Film by se měl objevit až na přesrok v roce 2007. Možná to způsobila konkurence WB a Harry Pottera.

Podle SFCrownest.com a SFSite.com

redakce


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...