Neviditelný pes

DRBY: anketa o Šifře Mistra Leonarda, X-Meni nabírají obrátky, další animace Dreamworks

16.5.2006

 

Na SCFI.COM probíhá zajímavá anketa o napjatě očekávaném filmu Šifra Mistra Leonarda podle známého bestseleru Dana Browna. Čtenáři tohoto webu vyslovují názor na to, zda tento film je urážlivý vůči katolíkům a měl by obsahovat odpovídající vysvětlení, či zda využívá uměleckou licenci a tedy na jeho pravdivosti tolik nezáleží, či zda je třeba skutečně odpovědět na otázku, zda tvrzení v něm obsažená jsou pravdivá či nikoliv. Když jsem tuto anketu poprvé zaregistroval o víkendu, hlasovala jen asi tisícovka návštěvníků tohoto webu, teď už počet překročil pět tisíc. Rozložení hlasů však zůstalo přibližně stejné - něco přes sedmdesát procent účastníků ankety nepovažuje jeho vztah k realitě za rozhodující, něco málo přes deset procent jej považuje za urážlivý a o trochu více (asi tak patnáct procent) si vybralo třetí možnost. Pokud máte zájem sledovat další vývoj, klikněte si sem. Výsledky jsou samozřejmě ovlivněny skutečností, že o SF&F se více zajímají lidé volnomyšlenkářští, takže v běžné populaci USA asi první skupina bude početnější, nicméně potvrzují, že umělecká díla nemusejí být striktně zakotvena v realitě a mohou nést i provokující témata. Pochybovat o tabuizovaných tématech - a tím je také život Ježíše a jeho osobní život - je právo umělců, ale také i povinnost vědců...

Další díl série X-Men: The Last Stand je již téměž hotový, premiéru bude mít šestadvacátého května, a tak začínají mediální masáže. Kelsey Grammer, který v tomto díle hraje Marka McCoye / Beast. Zpočátku tajemník prezidenta pro záležitosti mutantů, odejde k X-Menům poté, kdy vláda vyvine „léčbu“ mutantů. Hugh Jackman - Logan / Wolverine odkryl plány pro další připravovaný film, který v časové linii má předcházet jedničce. Pro tento účel je kvalifikovaným zdrojem - pokud The Last Stand bude mít tržní úspěch, Jackman se ujme produkce nového filmu. Druhý náčrt scénáře, který připravil David Benioff (mj. Trója), je hotový již nějakou dobu, předpokládá se, že natáčení by mělo začít někdy v příštím roce.

Over the Hedge - plakátDreamworks chystá na devatenáctého května premiéru dalšího animovaného filmu Over The Hedge. Režisérská dvojice má s úspěšnými animacemi velké zkušenosti - Tim Johnson je podepsán pod MravenecZ a Karey Kirkpatrick pod Slepičím úletem a Stopařovým průvodcem, a tak se dá předpokládat, že výsledek bude divácky zajímavý. Film byl tvořen nikoliv jako primárně dětský - a Kirkpatrick připomíná, že mnoho filmů, které slavily úspěch u dětí, byly natočeny pro dospělé. Postavičkám, pohybujícím se v příměstském lese a prožívající běžné lidské problémy, propůjčili hlasy mj. Bruce Willis, Garry Shandling, Steve Carell či William Shatner.

(podle SCIFI.COM)

pagi


zpět na článek