10.7.2020 | Svátek má Libuše, Amálie


Doba ledová žehná dinosaurům

13.7.2009 12:05

Ice Age 3 Dawn of the Dinosaurs 8TOPlistDoba ledová je doba ledová, říkával před lety pan Huml, aniž by věděl, jak si ji budou o pár desítek let později představovat děti školou povinné. Současná představa už nemá nic společného s nudným mentorováním učitelů, mnohem lepší a zábavnější je rovnou si zajít do kina a pro jistotu s sebou vzít i své nemastné neslané rodiče. Vyplatí se to, protože v dnešní době abychom upřímného smíchu pohledali. Děti na rodičích a rodiče na dětech.

Mamut Manny nám "fotrovatí" a trpí větší hormonální poruchou než jeho družka Ellie, která je těsně před porodem a přesto se vydává na nebezpečnou výpravu. Šavlozubý Diego už stárne a cítí, že bude lepší uchýlit se do staromládenecké samoty a lenochod Sid nám šišlá o sto šest a cítí nutkavou potřebu vysedět vejce. Elliini "bratři" vačnatci se stále škádlí a veverka Scrat válí a dráždí bránici i přes prožití osudové lásky s poletuchou. Doba ledová i potřetí plní kina a stále dokáže pobavit nejenom děti. Navíc se objevuje také v trojrozměrném hávu, což může nalákat další diváky lačníci po nezapomenutelném zážitku.

Ice Age 3 Dawn of the Dinosaurs 5Jednoduchý příběh dokáže udržet napětí a svižné tempo po celou dobu devadesáti minut, čemuž starým známým pomáhá nová postava v podobě Bucka (Scratte) velmi silně připomínající jednoho piráta z Karibiku (alespoň prořízlou pusou a neuvěřitelným štěstím). Po veverčím rendez-vous přichází dějově asi nejslabší část filmu, kdy se vysvětluje rozštěp staré party. Logicky pak přichází zápletka, když Sid opravdu vysedí vejce a stane se matkou tří tyranosauřích mláďat, které si bezesporu zamilujete. Jenže pro mladé ještěry dorazí pravá matka, která je odnáší pod led společně se Sidem. Přátelé z předchozích filmů se rozhodnou, že Sida zachrání. Začíná se výlet do ztraceného světa.

Doba ledová - Úsvit dinosaurů se vydařil. Prožijete velmi příjemnou hodinu a půl zábavy i napětí, kde snad každá minuta přinese vtipnou hlášku, scénku, odkaz či obraz, situační humor. Kdesi na pozadí se skrývá poselství o skutečném přátelství. Standardem jsou také velmi povedené animace studia Pixar, které ve 3D hávu mohou ponořit člověka do barvami kypících druhohor.

Hodnocení: 75 %.

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Animovaný / Akční / Komedie / Romantický
USA, 2009, 96 min
Režie: Carlos Saldanha, Mike Thurmeier
Hrají: John Leguizamo, Queen Latifah, Ray Romano, Chris Wedge, Denis Leary, Joey King, Simon Pegg, Seann William Scott, Josh Peck

Jan Pechanec


Randstad s.r.o.
Operátor výroby

Randstad s.r.o.
Praha
nabízený plat: 18 000 - 30 000 Kč

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...