27.9.2021 | Svátek má Jonáš


CON: Pozvánka na Storycon 2010

5.3.2010 12:05

StoryconTOPlistPozvánka na Storycon

Storycon se stává pojmem. Mohli jste se s ním setkat v rámci Advíku a Pragoconu jako s programovou linií zaměřenou na příběhy, které nás obklopují, kreativní psaní, psychologii a filozofii skrze žánry, Nyní se bude konat jako samostatná akce. V příjemných prostorách Gymnázia Jižní město v Praze 4 tak lze ve dnech 13. a 14. března strávit zajímavý víkend.

Uvidíte známé i nové tváře, připravili jsme pro vás řadu zajímavých přednášek a besed, budete se moci lecčemus přiučit na workshopech, zapojit mozkové závity v různých soutěžích, rozhýbat si tělo při DDR, zapařit na herní konzoli nebo si zahrát nějakou deskovku, případně jen tak v klidu posedět v manga čítárně.

Celý program je koncipován tak, aby každý, kdo sleduje svět kolem sebe, našel něco poutavého. Zastáváme názor, že žádné téma není izolované a my chceme upozornit na kontext a okolí dané problematiky. Na své si přijdou ti, které nezajímá jen to, co a jak se událo, ale také proč. Snažíme se návštěvníky více zapojit do programu skrze diskuse, které tvoří podstatnou náplň conu, ale i během tradičních přednášek bude více prostoru na besedu.

Můžete se těšit například na pátrání po příčinách extremismu, debatu o vývoji komunit a conů, o roli náboženství ve středověku nebo třeba o školství v budoucnosti. Z přednášek se dozvíte něco o zajímavých příběhových světech (mimo jiné Warhammeru), o fenoménu Harry Potter, městské fantasy či o historii erotické literatury. Milovníci upírů určitě nevynechají povídání Briana Storkera o mýtech a realitě spojených s knížetem Draculou. Příznivce historické fantasy jistě zaujme Leonard Medek a jeho inspirace antikou.

Pro ty kreativnější z vás je určeno několik workshopů, které vám pomohou s vytvářením vlastních příběhů, a nebude chybět ani tradiční Workshop naživo (povídky posílejte co nejdřív na mail AQUILA@ALTAR.CZ, podrobnější informace na stránkách SF&F Workshopu http://workshop.scifi.cz/NewWorkshop.html). Jan Kotouč, autor knihy Pokračování diplomacie vám poradí s tvorbou vesmírů a psaním military sicifi, režisér Jan Foukal (Portrét Miroslava Ondráčka, Anoj Babu, Na druhé koleji, Úder ledové sprchy) vám předvede něco o tvorbě dokumentů, dozvíte se něco o tom, jak charakterizovat postavy, proč je důležité umět správně česky a jak se vyvarovat pravopisných a gramatických chyb, jak na psaní hororů i historických příběhů, a dokonce i to, jak dělat přednášky. V praxi si pak budete moci vyzkoušet psaní povídek v časovém limitu na předem dané téma.

Zkrátka nepřijdou ani fanoušci anime a mangy, máme pro vás připravenou Japonskou sekci, která se zaměří hlavně na světoznámou ságu Final Fantasy, ale nebude chybět ani předčítání japonských pohádek nebo přednášky o lehce netradičních anime. Někdo se rád začte v knihovničce plné mangy, jiný třeba dá přednost soutěži v poznávání hudby z oblíbených anime.

Přijedou k nám také organizátoři ostatních akcí, jako třeba Advík a Conventicon, takže se budete moci dozvědět, co chystají pro tento rok.

V doprovodných liniích naleznete hudební hry v čele s DDR, deskovky nebo konzole a hlavně vás čeká velká celoconová soutěž! O čem bude, to vám zatím neprozradíme.

Více informací průběžně naleznete na webových stránkách http://storycon.freedombase.net/.

Za organizátory Jan „Storyteller“ Dvořák a Jiřina „Aquila“ Vorlová

Jiřina Vorlová


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...