24.9.2021 | Svátek má Jaromír


CON: Orson Scott Card hostem Triconu a další novinky

27.5.2010 12:05

Tricon Parcon Eurocon 2010TOPlistTricon (tedy Eurocon/Polcon/Parcon) získal dalšího hvězdného hosta - jej ním známý americký spisovatel Orson Scott Card, mimo jiné autor románů „Enderova hra”, „Mluvčí za mrtvé” a cyklu o Alvinu Tvůrci.

Román Enderova hra získal ceny Hugo a Nebula. Jeho pokračování Mluvčí za mrtvé tyto ceny získalo o rok později a Card je jediným spisovatelem, který získal obě ceny ve dvou po sobě následujících letech.

Z dalších novinek můžeme představit návrh grafiky pro trička. Návrh trička řešila Małgorzata Pudlik a je skutečně symbolický. Tři astronauti jsou tři bratři ze zakladatelské legendy Těšína, který reprezentuje tři země, tři cony a také tři filmy série “Vesmírná odysea”. Monolit je k vidění v reálu na trojmezí.

Enderova hra Orson Scott CardPro Fandom bude určitě zajímavé připravované setkání držitelů MLOKů, Ludvíků a vítězů CKČ, o kterém se můžete dočíst v dalším článku. K dnešnímu dni potvrdilo svoji účast již více než 35 držitelů ocenění CKČ, Mloků a Ludvíků. Také vzpomeneme na ty soutěžící v CKČ, kteří již nejsou mezi námi.

Mimo to hledáme další překladatele - Tricon 2010 je trojjazyčným conem, což znamená, že bude potřeba přeložit mnoho textů do dalších dvou jazyků. Naše skupina překladatelů pracuje naplno, ale každá pomoc se počítá.

Pokud ovládáš dva z těchto jazyků: česky, polsky, anglicky a máš zájem překládat texty do conových materiálů nebo chceš být tlumočníkem při setkáních a panelech na conu, kontaktu pořadatele na mailu: alex.cholewa@gmail.com.

Blíží se nám také další termín pro přihlášky, cena akreditace do 31. května 2010 stojí:

  • individuální akreditace 500 Kč/20 EUR.
  • skupinová akreditace (pro skupiny 10 nebo více lidí ) 450 Kč/18 EUR za osobu
  • podporující akreditace - pro fanoušky, kteří nemůžou přijet na Eurocon - dává právo výběru laureáta Ceny Janusza A. Zajdla a obdržení materiálů 100 Kč/4 EUR.

Pro zájemce o ubytování na české straně jsou připraveny hotely - rezervace je samostatným formulářem v přihlášce na Tricon, prosíme věnujte .

A na závěr důležité upozornění : z důvodů kapacity a zájmu o ubytování na kolejích prosíme o úhradu noclehů do konce května 2010. Po tomto termínu nebudeme schopni garantovat další volná místa.

Randalf


Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?
Když holčičky testují: Jak se bude líbit panenka Kitten Cafté?

Na 20 maminek a jejich holčiček tentokrát čeká kelímek s panenkou Kitten Catfé. Zapojte se do testování a získejte pro svoji holčičku další...

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...