24.9.2021 | Svátek má Jaromír


CON: Hosté na Avalconu Speciálu 2005 (27.-30. října 2005)

26.10.2005 15:40

Kromě herce Davida Nykla přijedou i další hosté. V souvislosti s připravovaným natáčením fantasy filmu v ČR spisovatel Beljanin, režisér a trikový specialista Taupeš a další hosté. Hosté, kteří jsou psaní tučným písmem, již účast přislíbili a pokud se nestane něco nepředvídaného, zúčastní se.

Andrej Beljanin - Ruský spisovatel a básník (nar. 1967) je zakladatelem ruské humoristické fantasy. Je autorem více než 10 románů, s více než 2 millióny vydaných exemplářů. Je jedním z nejpopulárnějších spisovatelů v Rusku, ale jeho humorné romány s úchvatnými náměty a neobyčejně lehkým jazykem jsou přeloženy i do polštiny a bulharštiny. Podle jeho knihy Meč beze jména byla moskevským nakl. Armáda ustavena čestná cena. Již 10 let tuto cenu dostávají spisovatelé a básníci žánru SF, F a H.

Pavel Koten - Narozen 1972, vystudoval MFF UK v Praze (1996), tamtéž PhD z astronomie (2001). Pracuje v Astronomickém ústavu AV ČR v Ondřejově, zabývá se studiem fyziky meteorů. Zajímá se o kosmické lety a technologie i nové objevy v astronomii, o kterých píše v časopisech a připravuje populární přednášky pro veřejnost. Čestný člen SFK Avalon, přednášející na Festivalech Fantazie.

Jaroslav Mostecký - Známý spisovatel, sběratel a mj. i úspěšný moderátor speciálních programů na conech (Miss Avalcon, CKČ, tomboly, ...). Získal řadu ocenění za své knihy a povídky a je skvělým vypravěčem i na conech. Zakládající člen SFK Jeffa Spendera, čestný člen SFK Avalon. Zajímá se o historii Čech za vlády Přemyslovců, tramping, lacrose, pasivně pak vše od paleontologie po numismatiku.

Jenny Nowak - Během studií psala verše, publikované hlavně časopisecky. V poslední době se literatuře věnuje profesionálně. Krom toho se zajímá o paranormální jevy, vampyrismus, magii a alternativní stavy vědomí. Z těchto oblastí čerpají všechny její předcházející knihy, psané pod pseudonymem - Nemrtví, Dračí krev, Smích šakalího boha, Pláč prokletého krále a Jiná rasa. Autorka žije a pracuje v Praze a v současné době se chystá na natáčení filmu dle své knihy Jiná rasa.

David Nykl - Alias doktor Zelenka ze seriálu Stargate Atlantis. Kanadský herec českého původu se do Kanady dostal ve dvou letech, po okupaci Československa v roce 1968. Vystudoval herectví na univerzitě ve Vancouveru. Hrál v řadě seriálů i divadelních her, hostuje i v Praze, kde založil anglicky mluvící divadelní společnost "Misery Loves Company". V současné době se plně věnuje TV a filmové tvorbě ve Vancouveru.

Andrej Rudněv a Michal Rudněv. Absolvovali uměleckou pedagogickou školu. Pak studovali průmyslový design na VŠ v Moskvě. V současné době jsou prestižními designery v Rusku. Jejich práce: interiér největších moskevských klubů: Q-club, ZONA, ŽZL. Výstavy Expo-Centrum, Krokus City, návrhy pro nové kolekce ASICS. Zvlášť se zajímají o fantasy body art. Jejich dílo obdivují navštěvníci casin Angara a Fantom a akcí v Kremelském Paláci. Jsou držiteli mezinárodních uměleckých cen.

Eva Skorská - známá polská překladatelka. Absolvovala filologii na Varšavské univerzitě, specializace překlad z ruštiny do polštiny. Přeložila knihy bratrů Strugackých, Kira Bulyčeva, moderních ruských spisovatelů v žánru fantasy - Perumov, Lukjaněnko, Beljanin. Je častým hostem na conech v Polsku a Rusku. Spolupracuje z polskými nakladateli a jako manažer zastupuje několik autorů žánru fantasy. Za překlad fantasy trilogie "Meč beze jména" (A.Beljanin) dostala cenu "Stříbrný rubl".

Vlad Taupeš - režisér, herec a odborník na zvláštní filmové efekty se narodil 9.7.1964 v Rumunsku. V roce 1969 se s rodiči odstěhoval do Moskvy. Již jako žák projevil zálibu v divadle, filmu a filmovém líčení. Vystudoval v Moskvě Uměleckou Univerzitu, obor režie, produkce TV a show pořadů. Po praxi v Hollywoodu založil vlastní studio "Super-Phantom" na tvorbu vizuálních a zvláštních efektů, kostýmů, masek, líčení pro film a TV. x

Františka Vrbenská - Pracuje v národním programu ochrany fondů v Národní knihovně České republiky. V polovině 80. let jí vyšla desítka scifi příběhů v různých periodikách. Podílela se na trilogii Čas hradů v Čechách historickými příběhy laděnými do fantasy. V letech 1998 vydal Netopejr 3 díly její historické fantasy Labyrint půlnočního draka. S Leonardem Medkem napsala román Stín modrého býka (2001). Známá přednášející z řady conů.

Václav Pravda


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...