9.7.2020 | Svátek má Drahoslava


CON: Festival fantazie 2009 - SeriesCon

27.5.2009 12:05

SeriesCon 2008TOPlistVe dnech 2.7. - 12.7.2009 se opět sejdou příznivci science fiction, fantasy, hororu a příbuzných žánrů na největším srazu českých a slovenských fanoušků, jímž je FESTIVAL FANTAZIE pořádaný každoročně na začátku letních prázdnin v městečku Chotěboř. Ostatní podobné akce nepřevyšuje jen časovým rozsahem, ale i množstvím účastníků a šíří programové nabídky, která pokrývá fantastickou tvorbu filmovou, seriálovou, literární, herní i internetovou. Můžete se na něm mimo jiné setkat s programovými liniemi zaměřenými na Stargate, Star Trek, Star Wars, Battlestar Galacticu, Babylon 5, Buffy a Angela, Červeného trpaslíka, Doctora Who, Heroes, Lost, Prison Break, Xenu, Pána prstenů, Harryho Pottera, Járu Cimrmana, anime, vojenství, záhady a mnoho dalších fenoménů. Již třetím rokem mají v rámci festivalu vyhrazený prostor i seriály, kterým se prozatím samostatné linie nedostalo. Tato programová linie se jmenuje SeriesCon.

Letošní SeriesCon bude trvat přes celý festival s tím, že ho na jeden den zastoupí Prison Break Con (4.7.) a na dva dny HeroesCon (10.7.-11.7.) Kromě samotného setkání seriálových příznivců je náplní SeriesConu především prezentace seriálů, se kterými jsme v našich zeměpisných šířkách neměli oficiálně ještě tu čest, ale nezapomíná se ani na seriály, které sice na našich televizích běží či proběhly, ale nedostalo se jim takové pozornosti, jakou by si zasloužily. Seriálová nabídka připravená pro letošní ročník SeriesConu bude jako tradičně velmi pestrá. Celý půlden bude vyhrazený známým seriálům Andromeda a Farscape, ale dostane se i na další sci-fi a fantasy seriály (Threshold, Fringe, Kings, Strážce moře - SeaQuest DSV, Lexx, Ztracený svět, Tin-Man, Chuck, The Middleman, Hex, Slings & Arrows). Prostor rovněž dostanou dva vynikající sitcomy, z nichž jeden si už cestu na české televizní obrazovky našel (Teorie velkého třesku - The Big Bang Theory) a druhý si ji snad brzy najde (How I Met Your Mother). Nebude zapomenuto ani na animované zkultovnělé klasiky (Futurama, Daria). Velkému diváckému zájmu se dlouhodobě těší kriminální seriály, a proto se v programové nabídce objeví i ty (The Mentalist, Castle, Drive, Traveler, In Plain Sight, Lie To Me, Leverage). Prostor dostanou i teenagerské seriály (South of Nowhere, Friday Night Lights, Life As We Know It, Hidden Palms, H20 – stačí přidat vodu) a jiné vztahové seriály (Kauzy z Bostonu – Boston Legal, Tudorovci - The Tudors, Queer as Folk). Mezi seriály, kterým se vzhledem k jejich popularitě dostane většího prostoru, bude i Dr. House. Kromě přednášek a promítání epizod výše uvedených seriálů si budete moci v řadě soutěží ověřit své seriálové znalosti a vyhrát zajímavé ceny (Nejslabší, máte padáka!, Futurama kvíz, House kvíz, Poznávačka seriálových znělek, Líbací poznávačka a další). Pro příznivce seriálových znělek je připraveno pět jejich jukeboxů.

Podrobnější informace o FESTIVALU FANTAZIE najdete na www.festivalfantazie.cz, o SeriesConu na centauri-prime.net/seriescon.

Petr "petrSF" Říhánek, organizátor SeriesConu

Petr Říhánek


Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?
Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...