16.9.2021 | Svátek má Ludmila


CON: Eurocon 2010 Tricon

11.2.2010 12:05

Tricon Parcon Eurocon 2010TOPlistEurocon je nejprestižnější evropská SF akce, setkání přátel science fiction, fantasy a hororu, která se každým rokem koná v jiné evropské zemi. Eurocon byl založen v roce 1972 a poprvé se konal v Trieste v Itálii. V České republice Eurocon proběhl poprvé v roce 2002 v Chotěboři, která se tehdy stala cílem cesty několika tisíc lidí, nejrůznějšího věku i vzdělání.

Tento Eurocon bude tedy mimořádný i tím, že poprvé přesáhne hranice jednoho státu a jako první Eurocon odehraje ve dvou státech - v České republice a v Polsku ve starobylém městě Těšín. Přesněji v Českém Těšíně a Ciezsyne ve dnech 26. - 29. srpna 2010. Ke spolupráci byli přizváni i slovenští přátelé, protože hranice všech tří států se dotýkají právě nedaleko Těšína. Proto i rozšíření názvu na Eurocon-Tricon. Věříme, že Eurocon 2010 se stane dalším symbolem spojující se Evropy.

Mimořádnost celého setkání podtrhuje i to, že město Těšín v tomto roce oslavuje 1200 let založení.

Základním tématem je srovnání fantastické literatury České republiky, Polska a Slovenska v kontextu s evropskou fantastikou. Nejde však pouze o literaturu. Proběhnou filmové přehlídky, výstavy profesionálních i amatérských výtvarníků, hudební a divadelní vystoupení, setkání a turnaje hráčů fantastických her. Své místo má i věda a její perspektivy, komiks, doprovodné akce a soutěže. V neposlední řadě vyhlášení každoročních literárních cen - „ Ceny Karla Čapka“ na české straně, „Ceny Janusze Zajdela“ na straně polské a vyhlášení evropských cen „Euroawards“.

Eurocon znamená ovšem i řadu neformálních setkání fanoušků s čestnými hosty, autory, kritiky, vydavateli, diskuze hluboko do noci, maškarní průvod a podobně. Předpokládaný počet účastníků z pořadatelských zemí a Evropy je asi 1000-2000 lidí.

Při příležitosti Euroconu 2010 bude vydána antologie vybraných povídek českých, polských a slovenských autorů.

O přípravách Euroconu vás bude průběžně informovat, další podrobnější informace a přihlášky naleznete na webu http://tricon.info.

Randalf


Městská část Praha 3
Referent/ka odboru výstavby

Městská část Praha 3
Praha
nabízený plat: 23 000 - 43 000 Kč

Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...