20.10.2021 | Svátek má Vendelín


CON: Cravatacon 2009

25.2.2009 12:05

Cravatacon 2008 7 logoTOPlistMáte rádi hry, fantastiku či anime? Pokud jste aspoň na jednu z otázek odpověděli kladně, je Cravatacon akcí přesně pro vás.

Dovolujeme si pozvat všechny přívržence sci-fi a fantasy/fanoušky her/fanoušky anime/hráče DrD na akci Cravatacon 2009. Jedná se o víkend nabitý přednáškami o vašich koníčcích, stejně jako skvělé místo pro nalezení nových známých či shledání se s těmi starými. No řekněte, nechtěli jste si někdy popovídat s lidmi, jenž stejně jako vy, se o danou problematiku zajímají hlouběji a nestačí jim si jen přečíst povrchní článek či jednou prolétnout knihu?

Cravatacon 2008 6Trochu netradičně je nejnabitější linií právě ta, která se zaobírá videohrami: v současnosti jí vévodí přednášky redakce herního serveru Doupě.cz, který je zároveň i sponzorem - nechybí redaktoři minulí ani současní (Karel Kališ, David Sláma, Petr Kolář), stejně jako se můžete těšit na přednášky přímo několika vývojářů ze studí Altar Interactive (Martin Boček) a Bohemia Interactive.

Všechny body programu budou prezentovány ve speciálních liniích. V těch bude možno shlédnout jak pečlivě připravené prezentace fanoušků a dalo by se říci odborníku na daná témata, tak si poslechnout i výklad těch nejzasvěcenějších – v některých speciálních případech se budete moci setkat přímo s autory a spisovateli, přičemž ti určitě uvítají vaše zvídavé otázky. Mezi hosty, jež slíbili svou účast se řadí například fantasy spisovatel Michal Rybka, známější jako redaktor herního magazínu LEVEL.

Cravatacon 2008 5Ti, kterým hraní nic neříká, však nemusí smutnit. I pro ně se v programu najdou zajímavé přednášky a workshopy – ze seriálů se Vám představí Dr. Who a How I Met Your Mother , v mytologii se pak dozvíte, jak to bylo s draky, dočkáte se historické přednášky o staré Persii, či si poslechnete o Zeměploše Terryho Pratchetta. Pro akčněji naladěné jedince se najde i několik workshopů, můžete se např. naučit s pojkami či si vyzkoušet, jaká je práce překladatele knih z angličtiny do našeho mateřského jazyka.

Protože jsme Cravatacon, musíme se zabývat nejen již zmíněnými body programu, ale také dobrým vychováním člověka a společenskými mravy – etiketou. Těšit se tak můžete i na přednášky, které vás naučí základům společenského chování. No, a pokud po nás budete chtít i lekci tance, není žádný problém – v sobotu po Galavečeru je naplánovaná taneční zábava s taneční mistrovou. Pokud vás naše akce zaujala, zkuste zabrouzdat i do dalších sekcí, kde se dozvíte přesný program, možnosti ubytování a další užitečná fakta.

Více informací, včetně programu, naleznete na stránkách akce – http://cravatacon.info Tak na co ještě čekáte? Zaregistrujte se a těšte se na jeden z nejlepších víkendů, jaké jste kdy zažili!

Kdy: 6. března - 8. března 2009

Kde: SVČ Fokus v Novém Jičíně (pěkné městečko na severní Moravě)

Vlezné: Celý Con vás přijde na 190 Kč( Rps jednotlivě: Pátek – 70 Kč, Sobota – 100 Kč, Neděle – 70 Kč)
Pokud Vás však celý program nezaujal je samozřejmě možné navštěvovat přednášky jednotlivě. V tom případě vás jedna přenáška bude stát 20 Kč.

Jakub Kovář


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...