3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


Černoknižnik - Poveliteľ volkov

9.7.2009 0:05

Jurij Červenak Černoknižnik - Poveliteľ volkovTOPlistAno, ještě jednou si promněte oči a vražte si (malou) facku. Opravdu se vám to nezdá. Ano, opravdu se neuvěřitelné stává skutečností. Slovanský bard Juraj Červenák dobyl rozsáhlou ruskou step. Před několika dny vyšel (v pevné vazbě!!!) u našich ruských fantasy bratrů první díl Černokněžníka s podtitulem Vládce vlků.

Teď i ruští čtenáři fantasy budou mít možnost poznat Rogana, Goryvlada a hlavně svět slovanských mýtů a legend. Pokud se knize bude dařit, dobře další romány na sebe jistě nenechají dlouho čekat. O ruské vydání se zasloužil velký redaktor Vlado Ríša, který má v Rusku bohaté kontakty.

Ještě dodám, že slovenští čtenáři se také dočkají, protože Vládce vlků vydá v autorově rodném jazyce (rovněž v pevné vazbě s novým coverem Miša Ivana) žilinské nakladatelství Artis Omnis. A na závěr ještě jedna dobrá zpráva – povídka Z posvátné vody zrozená (Out of Sacred Water) vydaná v prestižním časopise Weird Tales sklidila nadšené a Američané si žádají další. Ve vzduchu čichám Hollywood a nebo alespoň ruské filmaře, kteří jsou neméně dobří...

Juraj Červenák o tom na svých stránkách informoval takto:

Nuž, a tak sa zo mňa stal ruský spisovateľ a z Rogana „čierny knihovník“. A do Vládcu vlkov sa dostala pekná pyramída. :-) Oprášte znalosti azbuky, priatelia, a vychutnajte si oficiálnu anotáciu:

"Славянские земли страдают от набегов авар – племени, пришедшего из Великой Степи. Но с ними вполне возможно было справиться, если бы не истинный повелитель авар – жестокий Жрец Темного Бога, обладатель невиданной магической силы, уже давно переставший быть просто человеком.

Но противостоит ему именно человек. Человек, потерявший всю семью при очередном набеге, в чьем сердце ярко горит жажда мести."

(Zdroje: Martin Stručovský, cervenak.sk, oz.by)

Martin Stručovský


Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více... 

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...