16.9.2021 | Svátek má Ludmila






CENY: Výsledky třetího ročníku Wooden Rocket

3.1.2006

logo Wooden Rocket

Toto poměrně nové ocenění uděluje každoročně jeho hlavní sponzor SFcrowsnest.com. Fanové celého světa mohou on-line hlasovat pro nejlepší webové stránky.

Soutěž byla uzavřena a spočítána 30. prosince 2005. Celkem 11 538 zaregistrovaných voličů odeslalo 61 462 platných nominací pro nejrůznější webové stránky.

Určitě by nebylo špatné zkusit dát světu vědět o našich webových počinech ;-)

Vítězové za rok 2005

1 Nejlepší Online Magazín.

Jakýkoliv SFF magazín, který neexistuje v tištěné podobě.

Vítěz

Sci-Fiction (http://www.scifi.com/scifiction/)

Finalisté

Science Fiction and Fantasy World (www.sffworld.com)

SciFi 247 (www.scifi-247.com)


2 Nejlepší Magazín v tištěné i webové podobě.

Jakýkoliv SFF magazín, který je publikován v tištěné podobě a má vlastní stránky.

Vítěz

Locus Online (www.LocusMag.com)

Finalisté

Asimovs (www.asimovs.com)

SFX (www.sfx.co.uk)


3 Nejlepší stránky autora.

Jakýkoliv web autora, který publikoval román v tištěné podobě.

Vítěz

The Manifold (Stephen Baxter) (www.themanifold.co.uk)

Finalisté

Runagate Rampant (http://runagate-rampant.netfirms.com/)

Robin Hobb (http://www.robinhobb.com)


4 Nejlepší stránka výtvarníka.

Jakákoliv webová prezentace ilustrátora nebo malíře zaměřeného na žánry SFF.

Vítěz

Michael Whelan (www.michaelwhelan.com)

Finalisté

Anne Sudworth (www.annesudworth.co.uk)

Brom (www.bromart.com)


5 Nejlepší galérie.

Webová prezentace, nabízející práce více výtvarníků.

Vítěz

asfa (www.asfa-art.org)

Finalisté

Worlds of Wonder (www.wow-art.com)

Elfwood (http://elfwood.lysator.liu.se/elfwood.pike)


6 Nejlepší stránky nakladatelství.

Webová prezentace nakladatelství vydávajících SFF.

Vítěz

The Black Library (www.blacklibrary.com)

Finalisté

DAW Books (www.dawbooks.com)

Voyager (www.voyager-books.co.uk)


7 Nejlepší stránky e-booků.

Jakýkoliv web se zaměřeným na vydávání děl v elektronické podobě.

Vítěz

Blackmask Online (www.blackmask.com)

Finalisté

Electric Story (www.electricstory.com)

Baen Webscriptions (www.webscription.net)


8 Nejlepší E-book Site.

Jakákoliv stránka autora publikujícího výhradně v elektronické formě. 

Vítěz

FB Hamilton (www.slicerdragon.com)

Finalisté

Jordanna Morgan (http://www.jordanna.net/icestorm/)

Thomas Nevin Huber (www.star-spawn.net)


9 Nejlepší filmová stránka.

Oficiální stránka filmového studia určená k propagaci filmu nebo seriálu.

Vítěz

Serenity (www.serenitymovie.com)

Finalisté

Harry Potter (www.harrypotter.com)

King Kong (www.kingkongmovie.com)


10 Nejlepší filmové stránky fanů.

Amaterský webový počin se zaměřením na jeden film nebo seriál. 

Vítěz

Kong is King (www.kongisking.net)

Finalisté

Narnia Web (www.narniaweb.com)

Batman on Film (www.batman-on-film.com)


11 Nejlepší oficiální stránka televizního seriálu.

Oficiální stránka SFF TV seriálu.

Vítěz

Doctor Who (http://www.bbc.co.uk/doctorwho/index.shtml)

Finalisté

Battlestar Galactica (http://www.scifi.com/battlestar/)

Stargate SG.1 (www.stargate-sg1.com)


12 Nejlepší amatérská stránka tel. seriálu.

Jakákoliv amatérská stránka, zabývající se určitým televizním seriálem.

Vítěz

Krypton Site (www.kryptonsite.com)

Finalisté

Alias TV (www.alias-tv.com)

Doctor Who Cuttings Archive (www.cuttingsarchive.org.uk)


13 Nejlepší online obchod.

Jakýkoliv obchod prodávající prostřednictvím internetu SFF knihy, komiksy, vydea, atd.

Vítěz

Forbidden Planet (www.forbiddenplanet.com)

Finalisté

Mysterious Galaxy (www.mystgalaxy.com)

Slow Glass Books (www.slowglass.com.au)


14 Nejlepší SFF databáze.

Nejlepší server s databází a vyhledáváním s hodnotnou sekcí SFF.

Vítěz

Internet Speculative Fiction Database (www.isfdb.org)

Finalisté

Scifi Matter (www.scifimatter.com)

SFWA Links (http://www.sfwa.org/links/)


15 Nejlepší pořadatelský web.

Stránky pořadatelů každoročních soutěží, conů, ...

Vítěz

SF Hub (www.sfhub.ac.uk)

Finalisté

The Speculative Literature Foundation (www.speculativeliterature.org)

World Science Fiction Society (www.worldcon.org)


16 Nejlepší neanglická stránka.

Jakákoliv stránka o žánrech SFF, která není prezentována v angličtině.

Vítěz

Galaxies (www.galaxies-sf.com)

Finalisté

Fantascienza.com (www.fantascienza.com)

SF Fan.DE (www.sf-fan.de)


17 Nejlepší Blog.

Jakýkoliv soukromý server, obsahující blogy v angličtině.

Vítěz

Boing Boing (www.boingboing.net)

Finalisté

The Early Days of a Better Nation (http://kenmacleod.blogspot.com/)

Making Light (http://www.nielsenhayden.com/makinglight/)


18 Nejlepší web.

Stránka obsahující bohatý materiál (podcasts, animations, video etc.).

Vítěz

TSFPN (www.tsfpn.com)

Finalisté

SF Site Podcasts (http://www.sfsite.com/podcast01.htm)

Hour 25 (www.hour25online.com)

Věříme, že se vám výčet stránek líbil a obohatil vás o zajímavé odkazy. Snad příští rok se čeští fanové spojí a zkusí prodrat do nominací nějaký český web (a že jich je).
zdroj: SF Crowsnest


Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!













Přijďte si popovídat na nový Sarden
Denně několik článků s obrázky, které zde nenajdete. Denně mnohem více možností a zábavy. Denně diskuze s přáteli i oponenty. Denně možnost dám najevo redaktorům a ostatním čtenářům, které texty stojí za to číst... více...

Členství vás nic nestojí, naopak můžete něco získat. Čtěte více...